Reklama
Reklama

Na aucie i koszulce miał napis "Je**ć PiS". Usłyszał wyrok i dostaje kolejne mandaty

"Je**ć PiS" to sformułowanie, które obecne jest w przestrzeni publicznej od kilku lat. Napis pojawił się także na brzegu Warty w 2019 | fot. Facebook
"Je**ć PiS" to sformułowanie, które obecne jest w przestrzeni publicznej od kilku lat. Napis pojawił się także na brzegu Warty w 2019 | fot. Facebook

Chodzi o mieszkańca Jarocina.

65-latek ubrał wymowną koszulkę na odsłonięcie pomnika Jana Szyszki w Jarocinie, co nie spodobało się części osób uczestniczących w wydarzeniu. Zgłosili sprawę funkcjonariuszom, a ci wylegitymowali mężczyznę.

65-latek myślał na legitymowaniu się skończy. Ale kilka tygodni później do jego domu dotarło wezwanie z jarocińskiej policji. W komendzie dowiedział się, że dostanie mandat w wysokości 50 złotych za umieszczenie nieobyczajnego napisu w miejscu publicznym. Mężczyzna go nie przyjął. Podobnie postąpił w przypadku drugiego mandatu - za napis umieszczony na aucie. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który w trybie nakazowym ukarał go karą w wysokości 50 złotych i obciążył kosztami sądowymi w wysokości 80 złotych. 65-latek odwołał się od tego wyroku.

Choć obrońca 65-latka podkreślał, że każdy Polak ma prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych, w piątek mieszkaniec Jarocina usłyszał wyrok - mandat w wysokości 50 złotych. Równocześnie zwolniono go z pokrycia kosztów sądowych. Jak podaje Gazeta Wyborcza, obrońca mężczyzny zapowiedział apelację.

Tymczasem 65-latek dostał kolejne wezwanie na policję. - Jak twierdził policjant, ktoś jechał ulicą Świętego Ducha i zrobił zdjęcie mojego samochodu. Złożył zawiadomienie na policję, bo jakoby nie umiał wytłumaczyć dziecku, co to znaczy "j***ć" - powiedział w rozmowie z GW mężczyzna. Jak tłumaczy, nie wierzy w rzekome zgłoszenia. Jego zdaniem to policja się na niego uwzięła za krytykowanie władzy. Ale funkcjonariusze zaprzeczają takiej wersji wydarzeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro