Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań nagrodzony w konkursie The Best of Moto 2022

Volkswagen Poznań odebrał nagrodę w kategorii eksperckiej plebiscytu. Wyróżniono projekt z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu: "odzyskiwanie ciepła z Odlewni Volkswagen Poznań"

W listopadzie spółkę nagrodzono również w konkursie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2022

Poznań, 29 listopada 2022 r. Podczas wczorajszej uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie, wręczono nagrody w piątej już edycji plebiscytu The Best of Moto. W jednej z kategorii eksperckich, dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu, główne wyróżnienie odebrał Volkswagen Poznań, za innowacyjny projekt odzyskiwania ciepła z procesów produkcyjnych i wykorzystania go do celów miejskich.

Nagrodzony w konkursie The Best of Moto 2022 projekt środowiskowy Odlewni Volkswagen Poznań, wdrożony we współpracy z firmą Veolia Poznań, pozwala wykorzystywać ciepło odpadowe pochodzące z urządzeń pracujących w zakładzie - sprężarek i pieców odlewniczych - do ogrzania 6500 mieszkań w Poznaniu.

"Bardzo dziękujemy jury i gronu ekspertów plebiscytu The Best of Moto za przyznane wyróżnienie. Volkswagen Poznań od dwunastu już lat wdraża projekty i prowadzi działania, których celem jest zmniejszenie oddziaływania na środowisko zakładów produkcyjnych w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Dążymy do osiągnięcia pełnej neutralności klimatycznej, a projekty takie jak ten nagrodzony to doskonały przykład korzyści jakie może nowoczesne miasto czerpać z przemysłu 4.0 zlokalizowanego w jego granicach." mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań

"Wyróżnienie w konkursie The Best of Moto jest ukoronowaniem działań, które prowadzimy od kilku już lat. Dzięki doskonałej współpracy z naszymi partnerami, spółką Veolia Poznań i miastem Poznań już 6500 mieszkań zlokalizowanych na poznańskim Górczynie i Wildzie korzysta z ciepła wytworzonego w naszym zakładzie. To także bardzo konkretne korzyści dla środowiska - dzięki tej inwestycji poznańska elektrociepłownia Karolin, dotychczas dostarczająca tam energię cieplną, wyemituje rocznie o 2,44 tys. ton CO2 mniej i zużyje ok. 3,2 tys. ton węgla rocznie mniej." - mówi dr Thomas Kreuzinger-Janik, dyrektor odlewni Volkswagen Poznań

Obchodząca w tym roku 25. rocznicę powstania Odlewnia Volkswagen Poznań jest drugą największą odlewnią w Koncernie i jedną z największych w Europie. W Odlewni Volkswagen Poznań powstają m.in. obudowy skrzyni biegów, obudowa sprzęgła, głowice cylindrowe, konstrukcje nośne i wsporniki przedniej osi zawieszenia a także inne części konstrukcji. Produkowane są tu również istotne podzespoły do najnowszych, w pełni elektrycznych modeli koncernu, m.in. VW ID.3, VW ID.4, czy VW ID.Buzz.

Kilka dni temu spółka Volkswagen Poznań został również laureatem konkursu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2022. Konkurs organizowany był już po raz piętnasty, a tegoroczne wyróżnienia wręczono podczas Europejskiego Forum Biznesu w Katowicach. W ramach konkursu wyróżniani są liderzy z całej Polski w zakresie realizacji założeń odpowiedzialnego biznesu, działań i inwestycji na rzecz ekologii oraz polityki pracowniczej i employer brandingu. Volkswagen Poznań został uhonorowany godłem w kategoriach Dobry Pracodawca 2022 oraz godłem Eko Firma 2022.

Kapituła Programu wysoko oceniła działania związane z upowszechnieniem w firmie Volkswagen Poznań Sp. z o.o. zasad odpowiedzialnego biznesu, zwłaszcza w odniesieniu do inicjatyw podejmowanych na rzecz pracowników. Wyróżniono takie działania spółki na rzecz pracowników jak: bogaty pakiet socjalny i medyczny, organizację szkoleń oraz zapewnienie szeregu benefitów. Doceniono również stworzenie przez spółkę Volkswagen Poznań sprawnych narzędzi komunikacji wewnętrznej oraz Strategię Employer Brandingu z hasłem przewodnim: Przede wszystkim TY, w ramach której firma odpowiada na potrzeby pracowników, takich jak m.in. szkolenia, ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego, wolontariat pracowniczy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro