Reklama

24-latek zabrał dziewczynę na przejażdżkę. "Kreatywny kierowca przełożył tablice z innego pojazdu"

fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Niecodzienny wypad pary dwojga ludzi miał miejsce w miniony piątek w Złotowie.

24-letni kierowca poruszał się samochodem osobowym marki Ford, który jak się okazało, nie był dopuszczony do ruchu. - Kreatywny kierowca przełożył tablice rejestracyjne z innego pojazdu - poinformował Komenda Powiatowa Policji w Złotowie. Tablice były przypisane do busa innej marki.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Podczas dalszej kontroli mundurowi dotarli do informacji, że auto, którym poruszał się młody kierowca było wyrejestrowane na terenie Niemiec i nikt nie zarejestrował go w Polsce.

Kierowca tłumaczył, że tablice rejestracyjne z wyróżnikiem PZL przełożył z innego pojazdu, by nie budzić podejrzeń w trakcie jazdy po mieście z dziewczyną - podaje złotowska policja.

Samochód został odholowany, a na 24-latka nałożono mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Jak podaje mł. asp. Damian Pachuc - Jego sprawą zajmie się również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro