Reklama
Reklama

Mogło skończyć się tragicznie. Leżących na ziemi mężczyzn zauważyli przechodnie

fot. KPP Złotów
fot. KPP Złotów

Wezwano służby.

O dwóch podobnych zdarzeniach w ostatnich dniach informują policjanci z Piły. W ubiegłą sobotę po godzinie 23 do policjantów zadzwonił mieszkaniec Krajenki, który oświadczył, że niedaleko sklepu spożywczego, leży mężczyzna.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Krajeńscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informację. W rozmowie z 38-latkiem ustalili, że wcześniej spożywał alkohol, przesadził z jego ilością i nie ma siły, by wrócić do miejsca zamieszkania. Z uwagi na ujemną temperaturę i okoliczności w jakich się znalazł, funkcjonariusze odwieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie dalszą opiekę zapewniła rodzina nietrzeźwego" - relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc, oficer prasowy policji w Złotowie.

Kolejny telefon o osobie przebywającej na mrozie i potrzebującej pomocy oficer dyżurny złotowskiej Policji otrzymał w niedzielę po godzinie 15. Tym razem w Jastrowiu w okolicach wiaduktu kolejowego miał leżeć mężczyzna. "Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a z uwagi na to że leżał na mrozie, jego organizm jest wyziębiony. 51-letni mieszkaniec miasta, nie był w stanie wyjaśnić dlaczego znalazł się w takich okolicznościach oraz nie był w stanie podać swoich danych osobowych. Gdy się ogrzał, stał się bardziej kontaktowy i przekazał policjantom swoje dane oraz wyjaśnił, co się wydarzyło. Funkcjonariusze przetransportowali go do domu" - dodaje rzecznik.

"Dzięki zainteresowaniu się losem drugiego człowieka i właściwej reakcji mieszkańców, obaj mężczyźni bezpiecznie trafili do swoich domów" - tłumaczy i przypomina, że wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, by komuś uratować życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro