Reklama
Reklama

W sobotę można skorzystać z darmowych porad notariusza. Bez wychodzenia z domu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. StartupStockPhotos z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. StartupStockPhotos z Pixabay

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Notariatu, doradcy z całej Polski udzielać będą porad prawnych.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać telefonicznie, na Messengerze i podczas streamingu - w sobotę, 26 listopada w godzinach 10:00-16:00. Notariusze w całej Polsce już po raz 13. będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Notariatu.

"Notariusza można zapytać o wszystkie sprawy, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej. Najczęściej są to szeroko pojęte sprawy majątkowe, umowy kupna i sprzedaży, darowizny oraz zagadnienia związane z dziedziczeniem, takie jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku. Wiele osób nie wie, że część tych czynności można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu" - informuje Małgorzata Muszalska, ogólnopolska koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu.

Temat tegorocznej akcji to 'Porozmawiaj z notariuszem, jak ochronić majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu'. "Z perspektywy kancelarii notarialnej obserwujemy, jak sytuacje kryzysowe mobilizują do poszukiwania sposobów lepszego zabezpieczenia majątku. W efekcie pandemii coraz więcej osób - i to w coraz młodszym wieku - podejmuje decyzję o spisaniu testamentu, często w formie aktu notarialnego. Również wojna w Ukrainie i powoli odczuwalny kryzys gospodarczy powodują, że szukamy skutecznych sposobów, by jak najlepiej zadbać o majątek rodziny i firmy. I tu z pomocą może przyjść notariusz" - przekonuje not. Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej.

Skorzystać z porady można na Messengerze i w trakcie streamingu na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem oraz telefonicznie pod nr telefonu: 61 669 87 03 (numer dla Poznania i okolic). Kontakt dla obywateli Ukrainy (rozmowy za pośrednictwem tłumaczy): 22 100 83 89. Kontakt z ekspertami z Biura Rzecznika Finansowego: 22 123 43 21.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro