Reklama
Reklama

Koniec poznańskiej sieci marketów Bio Family powiązanej z rodziną Świtalskich?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Bio Family
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Bio Family

Pierwszy market sieci Bio Family powstał w listopadzie 2017 roku na poznańskich Winogradach. W sklepie można było nabyć wyłącznie produkty, które posiadają certyfikat BIO. Była to nie tylko żywność, ale też kosmetyki czy środki czystości. Jak podkreślano kilka lat temu, sklepy sieci wyróżniały się tym, że klienci mogli w nich robić zakupy nawet w nocy czy w święta - drzwi do marketu można było bowiem otwierać samemu za pomocą aplikacji w smartfonie.

Spółką odpowiedzialną za powstanie marketu kieruje Mateusz Świtalski, syn Mariusza, który był natomiast twórcą największych polskich sieci handlowych (m.in. Elektromis, Biedronka, Małpka Express czy Żabka).

Teraz okazuje się, że sieć Bio Family może zniknąć z rynku. Jak podaje branżowy portal dlahandlu.pl, spółka Bio Market Polska zmieniła nazwę na VALLEY 2017. W maju sieć składała się z zaledwie dwóch poznańskich sklepów, choć wcześniej było ich siedem - także poza Wielkopolską. Nie działa też sklep internetowy sieci. Branżowy portal wskazuje, że przez wysoką inflację zmieniają się nawyki konsumentów, którzy coraz częściej wybierają tańszą żywność.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku Forteam zajął sieć marketów. Była to kolejna odsłona sporu na linii Forteam - rodzina Świtalskich. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro