Reklama
Reklama

37-latek okradał markety. Tłumaczył się trudną sytuacją finansową

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Przyłapano go na gorącym uczynku.

Policjanci z Rawicza w ubiegłym tygodniu otrzymali informację od ochrony marketu z ulicy Sarnowskiej o zatrzymaniu złodzieja. Mężczyzna chwilę wcześniej wyniósł ze sklepu towar, za który nie zapłacił.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Skierowany na miejsce patrol potwierdził zdarzenie. Okazało się, że mężczyzna ukradł towar za łączną kwotę ponad 1000 złotych. Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że sprawca to 37-latek z Wąsosza, który do Rawicza przyjechał audi - wyjaśnia rawicka policja.

Policjanci zainteresowali się towarem, jaki był w pojeździe zatrzymanego mężczyzny. - Szybko okazało się, że znajdujące się w audi podręczne narzędzia czy drobne urządzenia elektryczne zostały skradzione chwilę wcześniej z innego rawickiego marketu. Łączna ich wartość do również ponad 1000 złotych.

Cały skradziony towar odzyskano. 37-latkowi grozi natomiast do 5 lat więzienia. - Sprawca tłumaczył swoje postępowanie trudną sytuacja finansową. Mężczyzna w przeszłości był już karany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro