Reklama

Sezon się skończył, został bałagan. W Eco Village nad Wartą

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Na sprawę zwracają uwagę Czytelnicy.

- Eko plaża nad Wartą to od kilku miesięcy eko wysypisko śmieci. Na miejscu znajdziemy koła rowerowe, opony, deski, przepełnione kontenery na odpady i wiele innych - napisał do nas Czytelnik. - Czy nikt nie zajmie się sprzątnięciem tego terenu? Czy trzeba czekać aż ktoś to np. podpali - dopytuje widz WTK, Dagmara.

Zapytaliśmy straż miejską, czy ktoś zgłaszał im problem w tym miejscu. - Sprawę bałaganu i braku zabezpieczenia (ogrodzenia) terenu przekazaliśmy do zarządcy terenu - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM. - Jest to teren miasta zarządzany przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania. Teren zajmowany jest na podstawie umowy o dzierżawę i w tym zakresie zarządca będzie "rozliczał" najemcę - dodaje.

Jak podkreśla Piwecki, na tym terenie doszło do dwóch zaniechań. - Jest tam brak odpowiedniego zabezpieczenia miejsca niebezpiecznego oraz gromadzenie odpadów w sposób niezgodny z przepisami. Za te wykroczenia grozą mandaty po 500 zł lub wniosek o ukaranie do Sądu - tłumaczy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro