Reklama
Reklama

12 stopni w podpoznańskim magazynie. Szefostwo twierdzi, że jest cieplej

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas pracownik.

Czytelnik chce pozostać anonimowy. Poprosił nas o zainteresowanie się warunkami pracy w magazynie Płodni.com przy ulicy Magazynowej w Luboniu. - W tej chwili temperatura na magazynie to 12 stopni, czyli poniżej ustanowionej przez prawo. Kierownictwo nie reaguje na nasze prośby, że jest zimno i nie zamierza podkręcić ogrzewania - napisał w czwartek. - Kilka osób już porzuciło miejsce pracy ze względu na warunki - dodał. Z jego relacji wynika, że pracowników poinformowano, iż ogrzewanie w ogóle nie będzie włączane. Na potwierdzenie informacji o tym, że w magazynie jest 12 stopni, przesłał nam zdjęcie sterownika, na którym rzeczywiście widnieje taka wartość.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z firmą Płodni.com, która zajmuje się sprzedażą internetową, a której prezesem jest Piotr Baranowski. - Stale monitorujemy i będziemy nadal monitorować, mając na uwadze zbliżającą się zimę, poziom temperatury w naszym magazynie - wyjaśnia. I jak zapewnia, w magazynie w Luboniu jest cieplej. Przesyła też zdjęcia, na których widać niewielkie stacje pogodowe ustawione na półkach magazynu (prezes wskazuje, że ustawiono je w różnych punktach magazynu), które wskazują od około 16 do prawie 19 stopni. - Jest to poziom wyższy niż wskazany w Pani zapytaniu, a także niż wymagany przez kodeks pracy (według zawartych w kodeksie regulacji w przypadku pracy stałej w pomieszczeniach magazynowych temperatura nie może być niższa niż 14 stopni). Dodam, że część termometrów, których zdjęcia przesłałem, jest ulokowana na zewnętrznej ścianie budynku, blisko bramy hali magazynowej, więc pokazywana przez nie wartość temperatury może być niższa niż w pozostałej części pomieszczenia - dodaje.

Zdaniem Baranowskiego, czasowy spadek temperatury może występować przy samej bramie hali, a ma to wynikać z jej otwierania dla podjeżdżających samochodów, które realizują dostawy. - Zależy nam na komforcie naszych pracowników, dlatego zamówiliśmy już dla nich dodatkową, ocieplaną odzież. Oczywiście będziemy nadal monitorować poziom temperatury i odpowiednio reagować, gdyby zaszła taka potrzeba - zapewnia.

Nasz Czytelnik przyznaje natomiast, że po naszej czwartkowej interwencji temperatura w magazynie nagle wzrosła do... 15 stopni Celsjusza, a więc o 3 stopnie.

  • Aktualizacja
    piątek, 18.11.2022 r., godz. 13.33
    Aktualizacja
    piątek, 18.11.2022 r., godz. 13.33
    Po naszym artykule prezes poinformował nas, że sterownik ze zdjęcia Czytelnika znajduje się tuż przy bramie magazynu. - Nie podejmowaliśmy w nawiązaniu do kontaktu z Państwa strony jakichkolwiek aktywności względem zmiany temperatury we wnętrzu hali magazynowej - zapewnia i utrzymuje, że informacje od Czytelnika są nieprawdziwe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro