Reklama

Protest Młodzieżowego Strajku Klimatycznego na pl. Mickiewicza. "Przeciwko bierności władz wobec kryzysu w sezonie grzewczym"

fot. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Facebook.
fot. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Facebook.

W piątek o godzinie 10:00 na pl. Mickiewicza odbędzie się kolejny protest.

Jak podkreślają przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, ten protest będzie połączony z wieloma innymi protestami w innych miastach w Polsce.

Protestujemy przeciwko bierności władz (aktualnych i wszystkich poprzednich) wobec kryzysu energetycznego, który dotyka nas wszystkich w tym sezonie grzewczym oraz brak transformacji energetycznej opartej o odpowiedzialne źródła energii (wiatr, słońce, atom), dzięki której bylibyśmy niezależni od szantażu Rosji - mówią aktywiści z MSK.

Hasłem tegorocznego protestu ma być "Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy". Ma to nawiązywać do jednego z dwóch ważnych wydarzeń będących tłem protestu, Święta Niepodległości. Drugim z tych wydarzeń jest COP27, czyli klimatyczny szczyt ONZ.

Mamy nadzieje, że przedstawiciele niemal wszystkich państw świata zebrani w Egipcie, gdzie gołym okiem i na własnej skórze doświadczyć można wyraźnie konsekwencji zmian klimatu takich, jak zabójczy upał i wyniszczające susze, podejmą odpowiedzialne decyzje i opracują wiążący plan przyspieszenia na drodze ku neutralności klimatycznej - mówią aktywiści z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i zachęcają ludzi do udziału w proteście.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro