Reklama
Reklama

Internauci wybrali najlepszych

Rozdano nagrody w plebiscycie "Łączy na WIELkopolskiE". A przedsiębiorcy mogą już korzystać z szerokiego wachlarza usług nowego inkubatora w Poznaniu.

Nagrodzeni
Najpierw był pomysł, następnie mnóstwo pracy koncepcyjnej, sukces w pozyskaniu wsparcia w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i w efekcie Wielkopolanie korzystają z udogodnień w wielu dziedzinach. Wybrano najlepsze projekty unijne zrealizowane w naszym regionie. W kategorii Łączy nas innowacyjny biznes najwięcej głosów zdobył projekt opracowania bionicznej protezy stopy przez firmę Enforce Medical Technologies. Innowacyjna proteza, która zachowuje się jak ludzka stopa pozwala chodzić dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego hardware, software, włókna węglowego i wielu innych rozwiązań. Rewitalizacja Czempinia to zwycięzca w kategorii Łączy nas wspólna architektura. W rezultacie tych działań powstała zielona enklawa miasta, strefy rekreacji czy Tlenownia, która zmieniła się w Centrum Aktywizacji Społecznej - obecnie siedziby mają tu: centrum kultury, biblioteki czy organizacje pozarządowe. Łączy nas dobry klimat - to domena czterech gmin Rychwała, Tuliszkowa, Goliny i Wierzbinka, które zrealizowały kilkaset instalacji systemów odnawialnych źródeł energii na swoim terenie. Zaskoczeniem nie była nagroda dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Degi w Poznaniu za projekt Rehabilitacji dzieci i młodzieży z dziecięcym porażeniem mózgowym w kategorii Łączy nas społeczna misja. W ramach projektu dzieciom z niepełnosprawnością ruchową pomaga się nabyć umiejętność chodzenia, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a więc rehabilitacja jest niezwykle skuteczna, gdyż odbywa się poprzez zabawę.


Inkubator przedsiębiorczości w Poznaniu
W Poznaniu przy ul. Polskiej od niedawna funkcjonuje budynek BusinessWell, gdzie realizowany jest projekt inkubatora skutecznego przedsiębiorcy. To akcelerator zdrowego biznesu działający kompleksowo. Można wynająć przestrzeń biurową, wziąć udział w szkoleniach, skorzystać z pomocy mentorów czy wsparcia w pozyskaniu dofinansowań. Przy czym część z działań BusinessWell odbywa się również w przestrzeni wirtualnej. Wszystko po to, aby przedsiębiorca mógł odnieść sukces.

Relacja z wręczenia nagród w plebiscycie Łączy nas Wielkopolskie na najlepsze projekty unijne zrealizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz z otwarcia BusinessWell w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 102).Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro