Reklama
Reklama

2 kilo amfetaminy i kradzież 100 tysięcy złotych. Sprawca wpadł

fot. policja
fot. policja

Włamał się m.in. do gabinetu weterynaryjnego.

Policjanci z Piły pod koniec października zostali poinformowani o włamaniu do pilskiego gabinetu weterynaryjnego. - Sprawca przywłaszczył gotówkę w kwocie 60 tysięcy złotych. Prowadzone czynności pozwoliły policjantom wytypować sprawcę. Jak się okazało, ten sam mężczyzna był podejrzewany przez kryminalnych o posiadanie narkotyków - wyjaśni Wojciech Zeszot z policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mężczyznę zatrzymano na terenie ogródków działkowych. Przy 39-latku znaleziono kilka gramów amfetaminy, ale dopiero w altanie odkryto ich więcej. - Kryminalni w trakcie przeszukania altany odnaleźli sejf, w którym sprawca przechowywał nie tylko kolejne 2 kilogramy amfetaminy, ale również gotówkę w kwocie ponad 13 tysięcy złotych - dodaje.

39-latka zatrzymano. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma na koncie jeszcze jedno włamanie, podczas którego ukradł biżuterię i wartościowe przedmioty o wartości 40 tysięcy złotych.

- Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wszystkie trzy przestępstwa popełnił w ramach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro