Reklama

Miasto organizuje Dni Świętomarcińskie poza Świętym Marcinem, przedsiębiorcy sami zapraszają mieszkańców do siebie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

11 listopada, a także w cały weekend, zaplanowali ofertę w ramach wydarzenia "Stary dobry Święty Marcin - jesteś u siebie".

Jak informowaliśmy już na portalu, w tym roku nie odbędą się tradycyjne Imieniny Ulicy Święty Marcin organizowane przez miasto. Wyjaśniono, że powodem są remonty w centrum Poznania, przez które trudno byłoby zorganizować dużą imprezę w tym miejscu. Zdecydowano się więc na organizację Dni Świętomarcińskich m.in. na placu Kolegiackim.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ale przedsiębiorcy ze Świętego Marcina i okolic się nie poddają. - Zainicjowaliśmy przy Koalicji Święty Marcin oddolną inicjatywę, która zintegrowała podmioty i organizacje na co dzień funkcjonujące przy naszej ulicy. Chcemy Wam - naszym kochanym Poznaniakom i wszystkim gościom odwiedzającym śródmieście - powiedzieć głośno i wyraźnie, że Święty Marcin wciąż jest miejscem wartym Waszej uwagi, szczególnie w dniu święta ulicy - wyjaśniają. - Serce Poznania powinno bić rytmem głównych arterii i najbardziej rozpoznawalnych miejskich pejzaży, do których z całą pewnością należy Święty Marcin. Niekwestionowana wizytówka Poznania już od lat jest remontowana i najprawdopodobniej będzie remontowana aż do końca 2023 roku. Nie możemy zaangażować się w prace remontowe, ale z całą pewnością możemy zainicjować łańcuch relacji, który wzmocni tożsamość naszej społeczności i wizerunek ulicy.

Co w programie? 11 listopada od 11.00 do 18.00 pod Alfami odbędzie się Targ Świętego Marcina, na którym będzie można kupić rogale, grzane wino, chleby, sery, wyroby z mięsa, rękodzieło i wiele więcej. Pojawi się tu także scena, na której w tych samych godzinach zaplanowano występy artystyczne. O 17.00 rozpocznie się koncert "Sercem z Ukrainą".

Także między 11.00 a 18.00 planowane są warsztaty animacyjne, ceramiczne, ze zdrowego mówienia, z grafiki czy robienia świec sojowych. Będzie też gra miejska "Ach, te gęsi!". Pomyślano również o darmowych spacerach po Świętym Marcinie. W cały weekend, 11 - 13 listopada, restauracje i przedsiębiorcy ze Świętego Marcina zapraszają na specjalną ofertę weekendową. - Wyjątkowe dania z gęsiny, specjalne menu, ręcznie szyte upominki i wystawa "Stary Dobry Święty Marcin - sentymentalnie" ukazująca historię i tradycje ulicy wyeksponowana w biorących udział w akcji lokalach.

Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro