Reklama
Reklama

Miasto organizuje Dni Świętomarcińskie poza Świętym Marcinem, przedsiębiorcy sami zapraszają mieszkańców do siebie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

11 listopada, a także w cały weekend, zaplanowali ofertę w ramach wydarzenia "Stary dobry Święty Marcin - jesteś u siebie".

Jak informowaliśmy już na portalu, w tym roku nie odbędą się tradycyjne Imieniny Ulicy Święty Marcin organizowane przez miasto. Wyjaśniono, że powodem są remonty w centrum Poznania, przez które trudno byłoby zorganizować dużą imprezę w tym miejscu. Zdecydowano się więc na organizację Dni Świętomarcińskich m.in. na placu Kolegiackim.

Ale przedsiębiorcy ze Świętego Marcina i okolic się nie poddają. - Zainicjowaliśmy przy Koalicji Święty Marcin oddolną inicjatywę, która zintegrowała podmioty i organizacje na co dzień funkcjonujące przy naszej ulicy. Chcemy Wam - naszym kochanym Poznaniakom i wszystkim gościom odwiedzającym śródmieście - powiedzieć głośno i wyraźnie, że Święty Marcin wciąż jest miejscem wartym Waszej uwagi, szczególnie w dniu święta ulicy - wyjaśniają. - Serce Poznania powinno bić rytmem głównych arterii i najbardziej rozpoznawalnych miejskich pejzaży, do których z całą pewnością należy Święty Marcin. Niekwestionowana wizytówka Poznania już od lat jest remontowana i najprawdopodobniej będzie remontowana aż do końca 2023 roku. Nie możemy zaangażować się w prace remontowe, ale z całą pewnością możemy zainicjować łańcuch relacji, który wzmocni tożsamość naszej społeczności i wizerunek ulicy.

Co w programie? 11 listopada od 11.00 do 18.00 pod Alfami odbędzie się Targ Świętego Marcina, na którym będzie można kupić rogale, grzane wino, chleby, sery, wyroby z mięsa, rękodzieło i wiele więcej. Pojawi się tu także scena, na której w tych samych godzinach zaplanowano występy artystyczne. O 17.00 rozpocznie się koncert "Sercem z Ukrainą".

Także między 11.00 a 18.00 planowane są warsztaty animacyjne, ceramiczne, ze zdrowego mówienia, z grafiki czy robienia świec sojowych. Będzie też gra miejska "Ach, te gęsi!". Pomyślano również o darmowych spacerach po Świętym Marcinie. W cały weekend, 11 - 13 listopada, restauracje i przedsiębiorcy ze Świętego Marcina zapraszają na specjalną ofertę weekendową. - Wyjątkowe dania z gęsiny, specjalne menu, ręcznie szyte upominki i wystawa "Stary Dobry Święty Marcin - sentymentalnie" ukazująca historię i tradycje ulicy wyeksponowana w biorących udział w akcji lokalach.

Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro