Reklama

Chcesz przystąpić do bierzmowania? Musisz spełnić szereg warunków. Wśród nich 3-dniowy wyjazd na koszt rodziców

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Karl Fredrickson / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Karl Fredrickson / unsplash.com

Rodzice dzieci, które zapisały się na przygotowania do bierzmowania w jednej z kaliskich parafii, są w szoku.

Jak opisują Fakty Kaliskie, konkretnie chodzi o parafię Opatrzności Bożej w Kaliszu. Duchowni podają nastolatkom, którzy chcą podejść do sakramentu, szereg warunków koniecznych do spełnienia.

Wśród nich jest uczestnictwo w kościele o godzinie 9.00 we mszy świętej, uczestniczenie w spotkaniach grupy, zgłoszenie się na rozmowę indywidualną w jednym z zaproponowanych terminów i... "aktywne uczestnictwo w kursie ewangelizacyjnym EUREKA w dniach 25 - 27 listopada w Zduńskiej Woli". To ostatni punkt wzbudza największe kontrowersje.

Dziecka ma uczestniczyć w kursie organizowanym poza miejscem zamieszkania, a towarzyszyć musi mu rodzic, bo dziecko ma być pod jego opieką. Parafia pokrywa co prawda koszt transportu, ale już koszty jedzenia i wyżywienia spadają na rodziców. - Jeśli dziecko nie pojedzie, nie zostanie dopuszczone do bierzmowania. Kościół nam robi łaskę? To jest sakrament, który powinni przyjąć wszyscy chętni. A kościół odmawia nam tego sakramentu - napisała do portalu matka jednego z nastolatków.

Faktykaliskie.pl skontaktowały się z proboszczem parafii i zapytały, czy rzeczywiście wyjazd na kurs jest konieczny. Proboszcz przyznał, że jeśli są rodzice, którzy nie mogą spełnić tego warunku, parafia "będzie indywidualnie rozpatrywać takie sytuacje".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro