Reklama
Reklama

Podziemny parking na 650 samochodów już działa w centrum miasta

fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Ma trzy kondygnacje.

Już w styczniu roku przedstawiciele MTP zapowiadali, 2022 rok dla Grupy zapowiada się niezwykle intensywnie. W planach są m.in. międzynarodowe eventy i szereg prestiżowych biznesowych wydarzeń a także zakończenie dużych inwestycji. Jedną z nich jest budowa trzykondygnacyjnego podziemnego parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, który pomieści ponad 650 samochodów. Obiekt już działa.

"Parking podziemny na terenie MTP już działa. Łącznie to aż 650 miejsc postojowych, co stanowi ogromne ułatwienie dla wystawców i gości targowych. Ale korzystać mogą oczywiście wszyscy, bo działa on niezależnie od odbywających się na MTP wydarzeń. Co ważne, inwestycja wpłynie na poprawę komfortu życia poznaniaków, szczególnie tych mieszkających w sąsiedztwie targów. Parking odciąży bowiem okoliczne ulice, gdzie uczestnicy imprez targowych często zostawiali swoje samochody" - informuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wjazd mieści się od strony ul. Głogowskiej, na wysokości dworca PKP. To właśnie w tym miejscu powstał mural, który przedstawia chłopca z latawcem. Mural wyszedł spod pędzla absolwentki poznańskiej ASP Marii Szulc i ma ponad 230 metrów kwadratowych powierzchni. Praca przedstawia chłopca bawiącego się latawcem na tle charakterystycznych budynków Poznania.

Jak zapowiadano, parking powstał głównie z myślą o uczestnikach imprez targowych, ale skorzystają z niego również okoliczni mieszkańcy. Nad podziemnym parkingiem, między pawilonami 1, 2 i 12, powstanie m.in. otoczony zielenią plac z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Między innymi na terenie Placu PeWuKa będzie odbywał się bożonarodzeniowy jarmark.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro