Reklama
Reklama

Podziemny parking na 650 samochodów już działa w centrum miasta

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Ma trzy kondygnacje.

Już w styczniu roku przedstawiciele MTP zapowiadali, 2022 rok dla Grupy zapowiada się niezwykle intensywnie. W planach są m.in. międzynarodowe eventy i szereg prestiżowych biznesowych wydarzeń a także zakończenie dużych inwestycji. Jedną z nich jest budowa trzykondygnacyjnego podziemnego parkingu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, który pomieści ponad 650 samochodów. Obiekt już działa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Parking podziemny na terenie MTP już działa. Łącznie to aż 650 miejsc postojowych, co stanowi ogromne ułatwienie dla wystawców i gości targowych. Ale korzystać mogą oczywiście wszyscy, bo działa on niezależnie od odbywających się na MTP wydarzeń. Co ważne, inwestycja wpłynie na poprawę komfortu życia poznaniaków, szczególnie tych mieszkających w sąsiedztwie targów. Parking odciąży bowiem okoliczne ulice, gdzie uczestnicy imprez targowych często zostawiali swoje samochody" - informuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wjazd mieści się od strony ul. Głogowskiej, na wysokości dworca PKP. To właśnie w tym miejscu powstał mural, który przedstawia chłopca z latawcem. Mural wyszedł spod pędzla absolwentki poznańskiej ASP Marii Szulc i ma ponad 230 metrów kwadratowych powierzchni. Praca przedstawia chłopca bawiącego się latawcem na tle charakterystycznych budynków Poznania.

Jak zapowiadano, parking powstał głównie z myślą o uczestnikach imprez targowych, ale skorzystają z niego również okoliczni mieszkańcy. Nad podziemnym parkingiem, między pawilonami 1, 2 i 12, powstanie m.in. otoczony zielenią plac z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Między innymi na terenie Placu PeWuKa będzie odbywał się bożonarodzeniowy jarmark.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
69.37 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro