Reklama
Reklama

Od niedzieli weszła w życie ostatnia tegoroczna korekta rozkładu jazdy pociągów

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik

Zmiany dotyczą głównie czasu odjazdów pociągów. Wprowadzone zostały przez remonty trwające na terenie całego kraju.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od niedzieli 6 listopada do 10 grudnia. Dzięki korektom możliwa jest budowa nowych przystanków i bezkolizyjnych skrzyżowań. Jak podkreślają przedstawiciele PKP PLK, ostatnia tegoroczna korekta pozwala optymalnie zaplanować połączenia dalekobieżne, regionalne i aglomeracyjne oraz kontynuować miliardowe inwestycje.

"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych dla atrakcyjnych podróży, a wykonawcom zapewnić kontynuację prac. Inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają atrakcyjność, dostępność i konkurencyjność kolei w podróżach dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych" - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W Wielkopolsce nie zostaną wprowadzone większe zmiany, ale zmienią się godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów. Warto zatem sprawdzić zanim wybierzemy się na dworzec. Szczegółowe informacje znajdziemy u przewoźników. Zmiany na poszczególnych liniach pociągów Kolei Wielkopolskich znajdziemy tutaj. W przypadku PKP Intercity wszystkie informacje znajdziemy tutaj. O kosmetycznych zmianach w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów informuje też Polregio.


"Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazdy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na wyświetlaczach na stacjach" - dodaje Siemieniec.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro