Reklama
Reklama

Na Fredry praca wre. "Przyszedł czas na montaż nowych elementów"

fot. Miasto Poznań / FB
fot. Miasto Poznań / FB

Po remoncie pasażerowie zyskają nowe, bezpieczne i wygodne trasy.

O postępach prac informuje Miasto. "Prace na ul. Fredry nie zwalniają tempa! Po szybkiej rozbiórce starego torowiska, które było w złym stanie technicznym, przyszedł czas na montaż nowych elementów. To, co widzicie na zdjęciach, to układanie prefabrykowanych płyt torowych. W takich właśnie płytach w kolejnych krokach ułożone zostaną nowe szyny" - czytamy.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Torowisko z lat 80. znajdujące się na ul. Fredry również wymagało kompleksowej modernizacji. W ostatnich latach prowadzono doraźne naprawy, jednak nie były już one wystarczające. Torowisko się obniżało, co negatywnie wpływało na nawierzchnię.

Jak podkreślali przedstawiciele PIM, prace torowe w centrum Poznania są potrzebne z uwagi na bardzo zły stan tras na ulicach Fredry i Mielżyńskiego, ponadto - z uwagi na modernizację węzła przy Okrąglaku w ramach kolejnego etapu Programu Centrum (dofinansowanego ze środków UE) - trasa z mostu Teatralnego w kierunku centrum i tak musiała zostać wyłączona z ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro