Reklama
Reklama

Oblał twarz kobiety żrącą substancją, bo nie chciała się z nim umówić

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Jest wyrok.

Do zdarzenia doszło w lutym na terenie Gostynia. Jak już informowaliśmy, 48-latek poznał 43-latkę na przełomie 2021 i 2022 roku. Komunikowali się głównie przez internet, a widzieli się tylko raz. Mężczyzna chciał się spotkać z kobietą w Walentynki, ale mieszkanka Gostynia odmówiła i na tym kontakt się urwał. Do 10 lutego.

Tego dnia mężczyzna zaatakował kobietę na parkingu przy ulicy Helsztyńskiego w Gostyniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że 48-latek miał przygotowaną strzykawkę ze żrącą substancją, którą oblał twarz kobiety. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policja zatrzymała 48-latka. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Biegły ocenił, że obrażenia kobiety należy zakwalifikować jako średnie, ale uznał, że mężczyzna naraził ją na niebezpieczeństwo spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

W piątek zapadł wyrok w tej sprawie. Jak informuje portal Gostyn24.pl, 48-latek decyzja sądu ma spędzić w więzieniu 6 lat. Będzie też musiał zapłacić poszkodowanej 50 tysięcy złotych i przez 8 lat nie będzie mógł się do niej zbliżać.

Poszkodowana kobieta nie pojawiła się na rozprawie. Tłumaczyła, że nie chce oglądać mężczyzny, który tak ją skrzywdził.

Wyrok jest nieprawomocny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro