Reklama

Oblał twarz kobiety żrącą substancją, bo nie chciała się z nim umówić

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Jest wyrok.

Do zdarzenia doszło w lutym na terenie Gostynia. Jak już informowaliśmy, 48-latek poznał 43-latkę na przełomie 2021 i 2022 roku. Komunikowali się głównie przez internet, a widzieli się tylko raz. Mężczyzna chciał się spotkać z kobietą w Walentynki, ale mieszkanka Gostynia odmówiła i na tym kontakt się urwał. Do 10 lutego.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Tego dnia mężczyzna zaatakował kobietę na parkingu przy ulicy Helsztyńskiego w Gostyniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że 48-latek miał przygotowaną strzykawkę ze żrącą substancją, którą oblał twarz kobiety. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policja zatrzymała 48-latka. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Biegły ocenił, że obrażenia kobiety należy zakwalifikować jako średnie, ale uznał, że mężczyzna naraził ją na niebezpieczeństwo spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

W piątek zapadł wyrok w tej sprawie. Jak informuje portal Gostyn24.pl, 48-latek decyzja sądu ma spędzić w więzieniu 6 lat. Będzie też musiał zapłacić poszkodowanej 50 tysięcy złotych i przez 8 lat nie będzie mógł się do niej zbliżać.

Poszkodowana kobieta nie pojawiła się na rozprawie. Tłumaczyła, że nie chce oglądać mężczyzny, który tak ją skrzywdził.

Wyrok jest nieprawomocny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro