Reklama
Reklama

Zabił pracownika drogowego pędząc kradzionym autem. Do sądu trafił akt oskarżenia. Są nowe szczegóły zdarzenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO4D/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO4D/pixabay.com

W listopadzie ubiegłego roku 64-letni pracownik drogowy z powiatu krotoszyńskiego został potrącony przez Łukasza K.

39-letni sprawca potrącenia ze skutkiem śmiertelnym przemieszczał się kradzionym z Niemiec samochodem marki Audi. Teraz, po blisko roku Prokuratura Okręgowa w Legnicy zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Rejonowego w Lubinie akt oskarżenia przeciwko sprawcy.

Jak podaje OSTROW24.tv, mężczyzna ma również na koncie dokonanie kradzieży z włamaniem i zaboru na ternie Republiki Federalnej Niemiec samochodu osobowego marki Audi SQ7 o wartości ponad 350.000 złotych. To właśnie tym pojazdem kierując, bezpośrednio po kradzieży, 22 listopada 2021 roku na drodze między miejscowościami Parchów i Polkowice Łukasz K. potrącił pracownika drogowego podczas wykonywania robót drogowych. Mężczyzna poniósł śmierć.

- Do potrącenia pokrzywdzonego doszło w czasie kierowania przez oskarżonego samochodem z prędkością 90km/h, przy ograniczeniu prędkości do 40km/h. Podczas manewru omijania, oskarżony zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie potrącił stojącego tam pokrzywdzonego i zatrzymał się po uderzeniu w drzewo - informuje ostrowski portal i dodaje, że mężczyzna wydostał się z rozbitego pojazdu i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jednak już 25 listopada zatrzymała go policja we Wrocławiu, gdzie ukrywał się.

Jak się okazuje, Łukasz K. nie tylko jeździł skradzionym samochodem, ale już w 2021 roku sąd wydał orzeczenie o zakazie prowadzenia przez niego pojazdów na 3 lata.

Kolejnym przestępstwem Łukasza K. był również udział w obrocie dużą ilością substancji psychoaktywnych i środków odurzających.

- Niniejszym aktem oskarżenia objęto działającego wspólnie i w porozumieniu z Łukaszem K. drugiego współsprawcę kradzieży z włamaniem i zaboru samochodu Audi SQ7 Dominika B., który po dokonaniu wyżej opisanej kradzieży samochodu pilotował innym samochodem przewóz kradzionego auta przez Łukasza K. , jadąc przed nim - podaje OSTROW24.tv.

Jak się okazało, aktem oskarżenia zostały objęte jeszcze dwie inne osoby mające powiązanie ze sprawą. Jest to Andrzej L. oraz Ewelina S. Mężczyzna został oskarżony o posiadanie substancji psychoaktywnej oraz podrobienie umowy sprzedaży samochodu. Kobieta natomiast została oskarżona o utrudnianie postępowania karnego oraz składanie fałszywych zeznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro