Reklama
Reklama

Franowo bez połączenia tramwajowego ze Śródką w trakcie remontu Trasy Kórnickiej. Miasto nie planuje zmian

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM

Z interpelacją w tej sprawie wystąpił radny Łukasz Kapustka.

Radny Wspólnego Poznania zwrócił się w tej sprawie do prezydenta Poznania jeszcze zanim rozpoczął się remont Trasy Kórnickiej. - W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o zorganizowanie bezpośredniego połączenia tramwajowego od pętli Franowo do Zawad. Mieszkańcy, którzy zgłosili mi swoje uwagi proponują, aby nie zawieszać linii nr 17, ale zmienić jej przebieg. Mieszkańcy proponują, aby linia 17 łączyła bezpośrednio: pętla Franowo, Czecha, Żegrze III-I, Rondo Żegrze, Rondo Starołęka, Rondo Rataje, Baraniaka, Rondo Śródka, Zawady. Podczas tego remontu mieszkańcy pozbawieni zostali bezpośredniego połączenia tramwajowego z Rondem Śródka. Kilka lat temu, kiedy prowadzone były prace remontowe na GTR taki tramwaj łączący Żegrze z Rondem Śródka kursował właśnie przez Rondo Starołęka - przyznaje Łukasz Kapustka.

W środę odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. - Przyjęcie proponowanego przez Pana Radnego rozwiązania wiązałoby się z koniecznością wprowadzenia dodatkowej linii tramwajowej z Ronda Śródka do Zawad, co z uwagi na znajdujące się na pętli "Zawady" jedynie dwa tory, przeznaczone obecnie do obsługi linii nr 7 i 98, byłoby trudne do realizacji - wyjaśnia Wiśniewski. - Nie jest również możliwe wprowadzenie kolejnego połączenia ze Śródki w kierunku centrum miasta przez Most Mieszka I, ponieważ jednotorowe zakończenie takiej relacji na pl. Cyryla Ratajskiego (w związku z pracami w centrum) umożliwia wjazd tylko jednego wagonu na użytkowany dwukierunkowo tor pomiędzy placem Wielkopolskim a placem Ratajskiego - dodaje.

Miasto tłumaczy też, że nie przedłużono linii tramwajowej nr 98 do Franowo przez ronda Starołęka i Żegrze, bo w taborze MPK brakuje wagonów dwukierunkowych. - Bezpośrednie połączenie w relacji: "Szwajcarska Centrum Handlowe" - "Rondo Śródka" zapewnia linia autobusowa nr 184 - kończy i zaznacza, że zmiany w tym zakresie nie są planowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro