Reklama
Reklama

Uciekli z ośrodka wychowawczego i... podstępem ukradli samochód. Na drogach uruchomiono punkty kontrolne

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Markus Winkler / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Markus Winkler / unsplash.com

Nieletni poniosą konsekwencje.

W czwartek trzech wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy uciekło z placówki. Jeszcze tego samego dnia wieczorem jeden z nich wpadł na "doskonały" pomysł, by przejechać się samochodem. Problem był tylko taki, że auta nie mieli. To ich jednak nie powstrzymało.

- 16-letni mieszkaniec powiatu drawskiego szybko znalazł w Internecie lokalne ogłoszenie sprzedaży samochodu. Umówił się ze sprzedającą na jego obejrzenie na jednej ze stacji paliw w gminie Łobżenica. Podczas spotkania, kiedy pojazd był uruchomiony, nieletni wykorzystał chwilę nieuwagi i odjechał z miejsca. Sprzedająca próbowała skontaktować się telefonicznie z nieletnim, ale bezskutecznie - wyjaśnia Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

O sprawie powiadomiono policję. Na miejsce skierowano patrole. Kolejne wysłano w teren, gdzie na drogach wyjazdowych z powiatu ustawiano posterunki kontrolne. - Kilkadziesiąt minut później, na DK 10 w pobliżu miejscowości Nowa Łubianka funkcjonariusze z Szydłowa zauważyli skradziony pojazd. Po zatrzymaniu, z wnętrza pojazdu wybiegło trzech nieletnich, którzy rozbiegli się w różnych kierunkach. Policjanci rozpoczęli pieszy pościg, w którym zatrzymali jednego z nich - dodaje.

Rozpoczęto poszukiwania pozostałej dwójki. Około północy, na stacji benzynowej, zatrzymano drugiego nieletniego. To on był odpowiedzialny za kradzież auta. - Ostatni z nich próbował się oddalić z miejsca chcąc złapać "stopa" przy drodze. Nie spodziewał się jednak, że w pojeździe, który się zatrzymał, byli policjanci pionu kryminalnego. Nieletni również został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że za kradzieżą stał 16-latek. Jego koledzy czekali na niego kilkadziesiąt metrów dalej. Cała trójka trafiła już do ośrodka. 16-latek odpowie za kradzież samochodu, a wszyscy będą odpowiadać za ucieczkę z MOW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro