Reklama

Coraz mniej uczniów w Poznaniu chodzi na lekcje religii. W liceach zrezygnowało 66,6%

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Myriams-Fotos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Myriams-Fotos / pixabay.com

Jak podaje Gazeta Wyborcza, już czwarty rok z rzędu w Poznaniu spada liczba uczniów uczestniczących w lekcjach religii. Z danych, do których dotarła GW wynika, że jeszcze 3 lata temu 86 procent uczniów podstawówek chodziło na religię. W liceach i technikach było ich znacznie mniej - 47 procent.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dwa lata temu statystyki się pogorszyły, W podstawówkach na religii pojawiało się 84 procent uczniów, a w liceach 40 procent. W technikach było to 42 procent uczniów. Ubiegły rok był jeszcze gorszy - 81% w podstawówkach, 36 procent w liceach i 39 procent w technikach.

Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W poznańskich podstawówkach deklarację uczestniczenia dzieci w lekcjach religii złożyło niespełna 75% uczniów. W liceach na lekcje religii chodzi 33,3 procent uczniów, a w technikach 33,7 procent.

Co ciekawe, najchętniej na religię chodzą uczniowie poznańskich szkół artystycznych - 71,4%. W szkołach branżowych wynik jest natomiast najgorszy - tam w takich lekcjach uczestniczy 31,4 procent uczniów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro