Reklama
Reklama

Ruszyły zapisy na staże w Urzędzie Miasta: "4-miesięczna edycja będzie pełnopłatna". Ile można zarobić?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Na studentów czeka 85 miejsc w 29 wydziałach/biurach Urzędu Miasta Poznania, 6 miejsc w Poznańskim Centrum Świadczeń i 1 miejsce w Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Staże będą realizowane od grudnia do końca marca. "Program skierowany jest do studentek i studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia - dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Kandydatki i kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału. O ich kompetencjach i zadaniach można przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej" - informują miejscy urzędnicy.

Ważną informacją jest, że wcześniejszy Program Praktyk i Staży Studenckich (1 miesiąc bezpłatnej praktyki + 3 miesiące płatnego stażu) zmienił formułę na Program Staży Studenckich, co oznacza, że 4-miesięczna edycja będzie pełnopłatna. Na osoby, które się zakwalifikują, czeka wynagrodzenie w wysokości 5286 zł brutto (za cały okres stażu). Zmniejszy się też ilość wymaganych formalności.

"Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić online formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie Poznan.pl, w zakładce Staże. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie. Wnioski są przyjmowane do 6 listopada. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc" - dodają urzędnicy.

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami zaplanowano na listopad. Zostaną one przeprowadzone zdalnie.

Autorski Program Staży Studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 65 dotychczasowych edycji wpłynęło ponad 36 tysięcy zgłoszeń. Na staż przyjęto prawie 4,7 tys. studentów i studentek. Na przestrzeni tych kilkunastu lat działania programu około 900 osób po jego ukończeniu zostało zatrudnionych w urzędzie.

Więcej o stażach studenckich na stronie programu oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku pod nr tel. (61) 878 55 10.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro