Reklama
Reklama

Nastolatki zrobiły sobie hamak z płachty chroniącej piaskownicę przed słońcem

fot. Michał
fot. Michał

Na placu zabaw przy ulicy Świt.

- Po raz kolejny niestety młodzież nie szanuje placu zabaw przy ul. Świt - napisał do nas Czytelnik. - Zrobili sobie hamaki i świetnie się przy tym bawią - dodał. Na załączonych zdjęciach widać, że rzeczywiście na płachcie, która ma chronić dzieci bawiące się w piaskownicy przed słońcem, siedzą dwie nastoletnie dziewczyny. Chwilami też na niej leżą, jak w hamaku.

Nie jest to pierwszy obrazek tego typu, który prezentujemy na naszym portalu. Latem pokazywaliśmy podobne zdjęcie z osiedla Rusa. Tam gromada dzieci bawiła się na płachcie chroniącej piaskownicę przed słońcem. Dzieci były jednak dużo młodsze od tych z ulicy Świty, ale... tuż obok siedzili dorośli, którzy nie zwracali im uwagi. Okazało się, że zniszczeniu uległa nie tylko ta płachta, ale też druga na osiedlu Rusa - w rejonie bloku z Tetrisem.

- Przesłane zdjęcia są przykre, zwłaszcza, że widać na nich, że obok stali rodzice, którzy przyzwolili dzieciom na takie zachowanie - mówiła nam w lipcu Julia Tritt z SM Osiedle Młodych. - Place zabaw są ogólnodostępne, mają służyć wszystkim mieszkańcom, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o infrastrukturę wokół budynków, zwłaszcza, że każda naprawa to kolejny koszt, który jest niepotrzebnie ponoszony - dodała.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro