Reklama
Reklama

Wiemy, kiedy rozpocznie się przebudowa Trasy Kórnickiej!

fot. PIM
fot. PIM

Jak udało nam się dowiedzieć, prace ruszą jeszcze w październiku.

Z naszych informacji wynika, że kompleksowy remont Trasy Kórnickiej rozpocznie się 17 października, a więc za niespełna dwa tygodnie. W najbliższym czasie Poznańskie Inwestycje Miejskie i Zarząd Transportu Miejskiego mają podać szczegóły objazdów oraz zaprezentować, jak w trakcie prac kursować będą autobusy i tramwaje.

Przebudowa Trasy Kórnickiej to kolejna duża inwestycja w mieście, która znacząco wpłynie na układ tramwajowy w Poznaniu. Z naszych ustaleń wynika, że już od 17 października cały odcinek pomiędzy Kórnicką i osiedlem Lecha zostanie wyłączony z ruchu. Przypomnijmy, że wykonawcą prac będzie firma ZUE SA z Krakowa, która dostanie za przeprowadzenie inwestycji 72 mln zł brutto.

W ramach prac nie tylko przebudowane zostanie torowisko tramwajowe, ale też przedłużona zostanie ulica Pleszewska i rozbudowana zostanie ulica Kaliska. Już wcześniej informowaliśmy, że prace na trasie spowodują konieczność usunięcia części drzew rosnących przy torowisku. Konkretnie 121 drzew. 14 drzew zostanie natomiast przesadzonych. W ramach inwestycji konieczne będzie nasadzenie drzew w zamian za te usunięte. W sumie będzie ich 250. Mają to być drzewa z gatunku jarząb mączny i jesion wyniosły.

Z naszych ustaleń wynika, że trasa ma być gotowa przed wrześniem 2023 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
53.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro