Reklama

Worki ze śmieciami na kolejnej z poznańskich ulic. Ich właściciel zostawił... swój numer telefonu

fot. Straż Miejska

Sytuacja szybko została rozwiązana.

Strażnicy z Ekopatrolu otrzymali do realizacji interwencję dotycząca podrzuconych odpadów komunalnych na skrzyżowaniu ulic Nałkowskiej i Lindego. Na miejsce wysłany został patrol.

"Informacja przekazana przez dyżurnego potwierdziła się - worki i siatki z odpadami komunalnymi oraz kilkanaście opakowań po pizzy leżały na terenie należącym do miasta. Dodatkowo okazało się, że śmieciarz ułatwił strażnikom zadanie, bo wśród odpadów zostawił swoje dane osobowe z adresem i numerem telefonu" - relacjonują funkcjonariusze. "Strażnicy skontaktowali się ze sprawcą wykroczenia - nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł oraz zobowiązali do jak najszybszego uprzątnięcia terenu. Rekontrola wykazała czysty teren, dodatkowo strażnicy otrzymali potwierdzenie przekazania odpadów do PSZOK" -dodają.


Jak podkreślają strażnicy miejscy, interwencje w sprawie podrzucanych śmieci należą do jednych z najczęściej zgłaszanych przez mieszkańców. "Rocznie poznańscy strażnicy doprowadzają do usunięcia blisko 1000 dzikich wysypisk odpadów. A w ubiegłym roku, za nielegalne składowanie odpadów i zaśmiecanie miejsc publicznych takich jak lasy, pobocza dróg i inne, funkcjonariusze ukarali ponad 800 osób" - wyliczają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
32.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro