Reklama
Reklama

Konkurs skrzypcowy uciszy remonty w centrum miasta. Nie będzie można używać ciężkiego sprzętu

fot. PIM
fot. PIM

Będą też zmiany w organizacji ruchu.

Od 7 października w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, trwać będzie 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. W związku z wydarzeniem zaplanowano szereg zmian w centrum miasta.

W rejonie ul. Wieniawskiego w Poznaniu zostaną wprowadzone korekty w organizacji ruchu, dotyczące przede wszystkim autokarów. Przez realizowaną przebudowę ulicy Święty Marcin dojazd słuchaczy nie może być realizowany jak w poprzednich latach.

"Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu dla autobusów w ul. Wieniawskiego. Będą one mogły się zatrzymać na czas wysiadania pasażerów i wypakowania bagażu, na specjalnie stworzonym przystanku na ul. Św. Marcin przed rondem Kaponiera, po czym będą mogły skorzystać z parkingu zlokalizowanego przy ul. Dworcowej. Piesi będą mogli skorzystać z przejścia przez ul. Św. Marcin, zlokalizowanego na wysokości Collegium Iuridicum" - informują przedstawiciele PIM.

Dla autokarów dojeżdżających w rejon Auli UAM przygotowany zostanie objazd prowadzący od ronda Kaponiera w kierunku ul. Libelta, al. Niepodległości do ul. Św. Marcin, a także objazdy od strony ul. Królowej Jadwigi oraz Solnej.

"Ze względu na charakter konkursu w godzinach transmitowanych przez radio i telewizję przesłuchań oraz koncertów prace związane z przebudową ul. Św. Marcin będą odbywały się bez użycia sprzętu ciężkiego. W poprzednich latach mikrofony radiowe i telewizyjne zbierały dźwięki z ruchu ulicznego i tramwajów. Tak więc dźwięki dobiegające z budowy z pewnością miałyby wpływ na jakość odbioru muzyki" - dodają urzędnicy PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro