Reklama
Reklama

Wezwali policję na osiedlowy parking. Pod jednym z aut zauważyli leżącego mężczyznę

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

W nocy z czwartku na piątek policjanci z Kalisza otrzymali informacje o mężczyźnie, który pojawił się na jednym z osiedlowych parkingów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna może kraść katalizator z zaparkowanego Hyundaia.

"Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy szybko zlokalizowali leżącego pod autem mężczyznę. 48-latek miał przy sobie narzędzia służące do wycinania katalizatorów. W trakcie rozmowy przyznał się policjantom, do usiłowania kradzieży" - relacjonuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

"Praca policjantów pionu kryminalnego pozwoliła na przedstawienie zatrzymanemu pięciu zarzutów. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych w tych sprawach wyniosły blisko 10 tys. złotych. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności" - dodaje.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna może mieć związek z innymi tego typu sprawami, do których doszło na terenie Kalisza. Funkcjonariusze proszą o kontakt właścicieli pojazdów marek: Land Rover, Toyota, Mercedes, Volkswagen oraz Ford, którzy padli ofiarą tego typu przestępstwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach.
6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
37.56 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro