Reklama
Reklama

Od czego zależy cena przesyłki kurierskiej GLS?

Korzystanie z przesyłek kurierskich - zarówno krajowych, jak i międzynarodowych - to ogromna wygoda dla nadawców oraz odbiorców. Szybki transport zapewnia GLS, dostarczając nie tylko paczki, ale również to, co skrywają w swoim wnętrzu: marzenia, potrzeby oraz ambicje. Zamówienie usługi, podobnie jak odbiór przesyłki, to komfortowy proces, przystosowany do potrzeb osób indywidualnych i przedsiębiorców.

Cena krajowej przesyłki kurierskiej - nadania okazjonalne

GLS rozumie potrzeby nadawców i odbiorców, dlatego wdraża inteligentne rozwiązania, ułatwiające proces wysyłki oraz śledzenia paczki. Doskonałym tego przykładem jest również sposób ustalania cen transportu. Koszt związany z realizacją usługi pozostaje zależny od szeregu konkretnych czynników.

Indywidualni klienci, którzy chcą zamówić przesyłkę kurierską GLS, udają się do punktów Szybkiej Paczki - w całej Polsce dostępnych jest ich ponad 4500. To obiekty shop-in-shop, dlatego wyróżniają je długie godziny otwarcia, przystępny parking oraz atrakcyjna lokalizacja. Nadawcy, korzystając z okazjonalnej przesyłki kurierskiej, płacą za rozmiar swojej paczki. Znaczenie ma suma najdłuższego i najkrótszego boku przesyłki (max. 300 cm). Jednocześnie masa paczki nie może przekraczać 31,5 kg. Gdy przesyłka zostanie zmierzona, jest przydzielana do jednej z pięciu kategorii cenowych:

  • XS: do 35 cm
  • S: do 50 cm
  • M: do 65 cm
  • L: do 80 cm
  • XL: 80 cm

Przesyłki krajowe GLS wchodzące w skład dokładnie tej samej kategorii, nie będą różnić się od siebie ceną, bez względu na to, gdzie dokładnie zostaną zaadresowane. Poza wysyłką z punktów Szybkiej Paczki GLS nadawca może także zamówić kuriera, który osobiście odbierze przesyłkę spod wskazanego adresu (ParcelVan). Wówczas obowiązują dokładnie takie same limity - waga i rozmiar - natomiast zmienia się cena realizacji usługi. Więcej na ten temat dowiesz się bezpośrednio w filii GLS lub na infolinii.

Cena krajowej przesyłki kurierskiej - nadania regularne

Przesyłki kurierskie nadawane regularnie, na przykład przez firmy z branży e-commerce, dzięki polityce GLS mogą liczyć na indywidualne warunki współpracy. To przedsiębiorca decyduje, jaki wolumen paczek będzie transportowany, co wywiera ostateczny wpływ na cenę usług transportowych. Znaczenie ma także rozmiar poszczególnych przesyłek i typ przewozu (krajowy lub międzynarodowy). W ten sposób GLS zaprojektowało szyte na miarę rozwiązanie, aby sprostać logistycznym potrzebom biznesów.

Krajowe przesyłki kurierskie są nadawane regularnie w ramach usługi BusinessParcel. Wówczas doręczenie następuje już kolejnego dnia roboczego. W tym przypadku najważniejszymi czynnikami wywierającymi wpływ na cenę są wolumen wysyłanych paczek i ich rozmiar. Cena usługi BusinessParcel jest ustalana indywidualnie po określeniu zapotrzebowania biznesu na usługi logistyczne. Pozwala to klientom GLS korzystać z rozwiązania idealnie przystosowanego do potrzeb organizacji.

Międzynarodowe przesyłki kurierskie GLS

GLS realizuje również szybki transport przesyłek kurierskich w obrocie międzynarodowym. Wpływ na cenę usługi ma w tym przypadku nie tylko rozmiar paczki, ale także kraj, do którego jest adresowana. Przesyłki międzynarodowe z GLS wysyłane przez klientów indywidualnych dzielą się na cztery kategorie, determinujące koszt transportu:

  • Euro I - Republika Czeska, Niemcy
  • Euro II - Austria, Belgia, Dania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Słowacja
  • Euro III - Estonia, Francja, Łotwa, Słowenia, Węgry, Włochy
  • Euro IV - Bułgaria, Chorwacja, Finlandia, Irlandia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Hiszpania

Zależnie od tego, do której strefy będzie nadawana przesyłka kurierska GLS, cena za przewóz paczki będzie inna.

Co ważne, w przypadku wysyłki regularnej - EuroBusinessParcel - przedsiębiorca otrzymuje indywidualne warunki, dzięki którym może w atrakcyjnej cenie korzystać z kompleksowych usług transportu międzynarodowego.

Kalkulator GLS - oblicz cenę przesyłki kurierskiej

GLS udostępnia nadawcom i odbiorcom kalkulator, który pozwala obliczyć orientacyjny koszt przewozu paczki w kraju i poza granice Polski. Wystarczy podać najważniejsze informacje na temat przesyłki (wymiary, waga), a także wskazać adres nadania oraz doręczenia. Dodatkowo na stronie internetowej dostępny jest cennik - zapoznaj się z jego zawartością, a sprawdzisz, ile kosztuje kurier GLS z Poznania lub z innego, dowolnego miasta. Jeżeli jednak interesują Cię przewozy realizowane regularnie - w obrocie krajowym lub zagranicznym - najlepiej skontaktuj się z GLS za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Korekta paliwowa w GLS

Wpływ na cenę usług kurierskich mają nie tylko wymiary nadawanych paczek, ale także czynniki zewnętrzne, niezależne od przewoźnika oraz nadawcy - to przede wszystkim koszt zużytego paliwa. Cena tego surowca nieustannie się zmienia. Dlatego GLS, z myślą o wygodzie klientów regularnych, stosuje korektę paliwową. Wahania ceny ropy naftowej mają ogromne znacznie w kontekście kosztów transportu paczek, a rozwiązanie to jest skuteczne i jednocześnie bardzo proste. Podstawą wyliczeń w GLS są średnie ceny oleju napędowego. Zależnie od dynamiki wartość korekty jest ustalana w konkretnym odstępie czasowym - na przykład co dwa tygodnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro