Reklama
Reklama

Kobieta z drapieżnym ptakiem w autobusie MPK

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wzbudziła zainteresowanie naszego Czytelnika.

- Fajny widok w autobusie - napisał do nas Grzegorz. I jak dodał, nietypowego pasażera zauważył w autobusie linii nr 193 w środę w godzinach popołudniowych. - Wygląda na jastrzębia, ale nie jestem pewny - przyznaje.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Kobieta z drapieżnym ptakiem w miejskim autobusie z całą pewnością musiała wzbudzać zainteresowanie. Informacja na ten temat nie dotarła jednak do centrali Nadzoru Ruchu MPK.

Jak od strony formalnej wygląda przewóz takiego ptaka w poznańskiej komunikacji miejskiej? Zgodnie z przepisami porządkowymi obowiązującymi od 2021 roku w lokalnym transporcie zbiorowym organizowanym przez Miasto Poznań, w autobusach i tramwajach można przewozić "małe ptaki domowe, pod warunkiem, że są przewożone w podręcznej klatce transportowej, zabezpieczonej przed ucieczką zwierzęcia, lub innym pojemniku transportowym właściwym dla rodzaju zwierzęcia, niestwarzającym zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów i pojazdu". Ptaka widocznego na zdjęciach trudno jednak nazwać małym ptakiem domowym.

Zgodnie z tymi samymi przepisami, "zabrania się przewozu w pojazdach zwierząt:
1) gospodarskich;
2) niebezpiecznych, jadowitych i podlegających ochronie gatunkowej;
3) egzotycznych, z wyłączeniem małych ptaków domowych,
4) w razie dozwolonego przewozu bez użycia klatki lub pojemnika transportowego - w stadach powyżej dwóch sztuk na jednego pasażera przewożącego zwierzęta". Trudno jednak określić, czy ptak ze zdjęcia podlega ochronie gatunkowej, a także w jakim celu transportowano go autobusem.

Spotkaliście tak nietypowego pasażera w poznańskiej komunikacji miejskiej?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro