Reklama
Reklama

Wojsko organizuje szkolenia dla chętnych. Zajęcia z obsługi broni i strzelania również w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. wojsko-polskie.pl
Zdjęcie ilustracyjne | fot. wojsko-polskie.pl

W Poznaniu podano dwa terminy, w których odbywać się będzie szkolenie.

Organizatorami szkolenia wojskowego są Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie. Zajęcia odbywać się będą w jeden dzień w październiku i listopadzie. - Chciałbyś czuć się bardziej bezpiecznie i być świadomym zagrożeń? Chcesz umieć obronić siebie i swoich bliskich? Pragniesz nauczyć się posługiwać prawdziwą bronią? Chciałbyś wiedzieć jak rozpalić ognisko, uzdatnić wodę, czy przetrwać w trudnych warunkach? Jesteś ciekaw jak to jest rzucić granatem i założyć maskę przeciwgazową? Uważasz, że powinieneś wiedzieć jak się zachować podczas alarmu i ostrzału? Przydałaby Ci się powtórka z pierwszej pomocy i opatrywania ran? Zawsze chciałeś nauczyć się bronić w walce wręcz? Twoim niespełnionym planem było zaliczyć rywalizację w survivalowym marszu z mapą w terenie? Czy jesteś po prostu ciekaw umiejętności wojskowych i chciałbyś dobrze spędzić czas w sobotę w twojej okolicy? - jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś TAK, to projekt "Trenuj z wojskiem" jest dla Ciebie - zachęcają organizatorzy.

W szkoleniu udział może wziąć każdy dorosły Polak w wieku 18 - 65 lat. - Wystarczy zgłoszenie do jednostki wojskowej. Podaj imię i nazwisko - możesz do tego wykorzystać email, telefon, komunikator, media społecznościowe lub zgłoś się osobiście - wszystkie te formy są dopuszczalne, a nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat oraz odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki).

Wojsko zapewnia wyżywienie i ubezpieczenie na czas szkolenia, które trwać będzie 8 godzin (między 8.00 a 16.00). W Poznaniu szkolenia odbywać się będą w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 8 października i 5 listopada.

- Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia - w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny - będą prowadzili instruktorzy Wojska Polskiego - zaznaczają organizatorzy. I jak wyjaśniają, w trakcie szkolenia nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją. Nauka strzelania ma się odbywać z wykorzystaniem symulatorów i systemów treningowych Śnieżnik i ASG.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro