Reklama

Niestachowska: przewoził dwie kozy na tylnym siedzeniu BMW

fot. Czytelnik

Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia.

W niedzielę do naszej redakcji dotarły zdjęcia z rejonu ulic Niestachowskiej i Świętego Wawrzyńca, na których widać kierowcę BMW na gnieźnieńskich tablicach rejestracyjnych, który przewozi na tylnym siedzeniu pojazdu... dwie kozy. Zwierzęta są na tyle duże, że stoją w trakcie jazdy.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zgodnie z przepisami kodeksu drogowego, zabrania się używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim. Przewożone mienie, a zwierzęta hodowlane takim mieniem są, powinny być przewożone w sposób bezpieczny, a transportowanie ich na siedzeniu samochodu osobowego do takich nie należy. A przynajmniej można mieć co do tego wątpliwości. W przypadku wypadku, kozy mogłyby stanowić ogromne zagrożenie nie tylko dla kierowcy auta, ale też innych uczestników zdarzenia. Takie wykroczenie jest karane mandatem w wysokości 200 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro