Reklama
Reklama

PSŻ Poznań awansował do 1 ligi żużlowej. Rok temu był nad przepaścią

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

PSŻ Poznań, do tej pory startujący w 2. Lidze Żużlowej, choć zakończył w niedzielę w Opolu sezon delikatną przegraną (46:44 dla OK Bedmet Kolejarz Opole), to z racji przewagi punktów i tak zdobył tytuł Mistrz II Ligi. Ten sukces to awans, i już w kolejnym sezonie PSŻ Poznań wystartuje w 1. Lidze Żużlowej. Dla klubu ze stolicy Wielkopolski jest to drugi w historii awans na ten szczebel. A wszystko stało się niemal dokładnie rok od trzęsienia ziemi w PSŻ, gdy po nieprawidłowościach w klubie do dymisji podał się ówczesny prezes PSŻ Arkadiusz Ładziński, a sam klub był nad przepaścią (pisaliśmy o tym tutaj).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z sukcesu cieszą się nie tylko poznaniacy, ale także zawodnicy całej I Ligi. Przez miniony rok PSŻ Poznań wypracował sobie opinię doskonałego płatnika. Teraz szacuje się, że wejście poznańskiego klubu do 1 Ligi może przełożyć się na wyższe zarobki zawodników także innych klubów, bo o najlepszych mogą rywalizować poznaniacy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro