Reklama
Reklama

Poznań stanie się miastem seniorów. Dostali klucze

fot. Maciej Kopiński

Po raz kolejny październik stanie się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów.

To już jedenasta edycja cyklu "Senioralni. Poznań". Jego uroczysta inauguracja odbywa się już w sobotę na placu Wolności. Jak zapowiadają organizatorzy, dziś seniorzy dostaną klucze do bram miasta. Ideą projektu jest chęć udowodnienia, że życie na emeryturze nie musi być nudne. Ludzie w wieku dojrzałym również potrafią się dobrze bawić, są otwarci na świat, chcą się uczyć oraz czynnie brać udział w życiu miasta. Ponadto to również okazja do zaprezentowania bogatej oferty aktywizującej dla seniorów w Poznaniu.

"W tym roku powracamy do korzeni i z okazji otwarcia jesiennego cyklu wydarzeń zapraszamy na koncert. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach wkroczymy w ten jesienny, bardzo senioralny czas tanecznym krokiem" - zachęca Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Podczas inauguracji zagra zespół Żuki Rock'n'Roll Band, który zaprezentuje m.in utwory z repertuaru The Beatles. Na senioralnej scenie pojawi się również grupa Senioruki - jej członkami są dojrzali poznaniacy, grający na ukulele. W trakcie wydarzenia wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji "Miejsca Przyjazne Seniorom" oraz nagroda Miejskiej Rady Seniorów "Najlepszy Przyjaciel Seniorów".

"Impreza jak w soczewce skupia to, co w mieście najlepsze dla seniorek i seniorów - jest po to, żeby zaprezentować ofertę, z której można korzystać w Poznaniu na co dzień, a dziś jest ona naprawdę bardzo szeroka. Jest też impulsem dla innych do tego, żeby działać na rzecz osób starszych" - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Cały program "Senioralni. Poznań 2022" znajdziemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro