Reklama

Avenida i Poznań Główny: coraz bardziej natrętne gołębie przeszkadzają klientom, "jesteśmy świadomi zjawiska"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. NANDKUMAR PATEL / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. NANDKUMAR PATEL / unsplash.com

Skarży się klientka.

Jak pisze nasza Czytelniczka, bulwersuje ją problem, z jakim muszą się mierzyć klienci Avenidy oraz pasażerowie korzystający z poznańskiego dworca PKP. - Kolejny raz podczas wizyty na poznańskim dworcu kolejowym i w centrum handlowym Avenida nie mogłam komfortowo zakupić biletu ani zjeść w spokoju zakupionego posiłku z powodu obecności gołębi w strefie gastronomicznej - nad dworcem głównym, przy KFC, North Fish i innych punktach gastronomicznych oraz w hali głównej dworca - pisze. - Gołębie czują się tu wyjątkowo swobodnie, latają ludziom nad głowami, przechadzają się między stolikami i siadają w różnych miejscach. Jak to jest możliwe, że w dużym europejskim mieście, w nowoczesnym budynku, dzielonym przez dwa ogromne przedsiębiorstwa zadomowiły się ptaki, które są uciążliwe dla gości, roznoszą brud i zarazki i nikt z tym nic nie robi? Ochrona nie reaguje, ptaki są coraz bardziej natrętne. Czy coś wiadomo o krokach podejmowanych dla rozwiążą tej uciążliwej sytuacji - dopytuje.

Dyrekcja CH Avenida nie kryje, że o sprawie wie. - Jesteśmy świadomi zjawiska sporadycznego przylatywania gołębi do Avenidy. Ptaki przylatują do Centrum od strony Dworca Kolejowego i wspólnie oraz w porozumieniu z Dworcem podejmujemy regularne starania, by temu zjawisku zapobiegać - zapewnia. - Nasze służby sprzątające reagują na bieżąco w razie pojawienia się ptaków, dbając przy tym o dobrostan tych zwierząt. W Avenidzie i na parkingach wcześniej zamontowane zostały bierne systemy zabezpieczające przed gołębiami - dodaje.

Jak podkreśla szefostwo centrum handlowego, gołąb miejski jest objęty częściową ochroną. - Nie można go umyślnie chwytać ani niszczyć jego siedlisk. Aktualnie, ze względu na okres lęgowy, jest pod ochroną prawną do 16 października. Komfort i bezpieczeństwo odwiedzających nas Klientów są dla nas najważniejsze, dlatego mamy nadzieję, że wkrótce przylatywanie gołębi do Avenidy uda nam się wyeliminować - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro