Reklama
Reklama

Niewybuchy w ogródku

We wtorek, w godzinach popołudniowych, w Radojewie znaleziono niewybuchy. Właścicielka posesji, na której znajdują się ładunki, odkryła je podczas wiosennych porządków w ogródku. W nocy saperzy nie rozbrajają niewybuchów. Na miejsce przybyli w środę rano.

Mieszkanka ul. Piołunowej w Radojewie, która we wtorkowy wieczór grabiła liście w swoim ogrodzie, natrafiła na dwa niewybuchy - granat zaczepny i pocisk moździerzowynajprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Kobieta wezwała policję, a ta - saperów. Okazało się, że jedyna jednostka saperów w naszym regionie może rozbroić niewybuchy dopiero następnego dnia. Przez całą nocpocisk i granat pilnowane były przez policjantów.

Saperzy mają obecnie ręce pełne roboty. Gdy zaczyna się okres wiosennych porządków - dostają nawet 8 zgłoszeń dziennie o znalezionych niewybuchach. Ta sama jednostka obsługuje Poznań i 13 okolicznych powiatów. Nie dziwi więc fakt, że dotarli do Radojewa w środę, w godzinach popołudniowych. Saperzy mają 72 godziny na zabranie pocisku. Do tego czasu musi go zabezpieczać patrol policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro