Reklama

Zimą zbiera się lód na drzwiach, a latem prześwituje słońce. Trudne warunki mieszkaniowe na jednym z osiedli

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Napisała do nas mieszkanka jednego z bloków na osiedlu Powstańców Warszawy.

Mieszka, jak twierdzi, w bloku należącym do miasta Poznania - Tutaj, w bloku, mieszka dużo ludzi niepełnosprawnych, którzy korzystają z wózków inwalidzkich i chodzików, czy kul. Często też osoby trzecie muszą pomagać tym ludziom w poruszaniu się. Pod blokiem mamy zielsko niekoszone od około 3 lat. Staramy się dbać o to, ale jak zrobimy coś, to jest to syzyfowa praca, gdyż wysiewa się zielsko na zadbane ogródki.

Jednym z najgorszych problemów mieszkaniowych pani Krystyny są drzwi, przez które zimą zbiera się lód, a latem prześwituje słońce - Mam złożonych kilka wniosków o wymianę drzwi i do dziś nie doczekałam się wymiany, a drzwi wejściowe mam aluminiowe. Zapewniano mnie w 2017, że jestem pierwsza na liście. Wchodzę do domu prosto z dworu, nie mam podpiwniczonego mieszkania. Mam stwierdzony znaczny stopień niepełnosprawności, jest mi ciężko żyć w takich warunkach, gdy latem widać jak słońce prześwituje przez drzwi , a zimą jak jest mróz to mam lód na drzwiach. Sama założyłam sobie domofon, ale nie zawsze daję radę dojść. Nie zawsze mam tyle sił, żeby otworzyć drzwi domofonem.

Pani Krystyna zwraca również uwagę na fakt, że porośnięta trawa pod blokiem również stanowi przeszkodę dla osób niepełnosprawnych - Po jednej stronie busz, knieje lecz po drugiej stronie chodnika jest też blok, ale trawa kilka razy w miesiącu jest tam koszona. W imieniu swoim oraz mieszkańców proszę byśmy nie musieli się wstydzić bo czujemy się traktowani, jak trędowaci.

Z uwagi na fakt, że wiadomość od pani Krystyny dotarła do nas w weekend, wysłaliśmy w tej sprawie maila do administracji z pytaniem o ten, konkretny przypadek. Czekamy na odpowiedź.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro