Reklama
Reklama

Jak stoi cyrk, to auta mogą parkować na zieleni?

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Czytelniczka zwróciła do nas w sprawie parkingu przy Termach Maltańskich.

- Jak stoi cyrk, to auta mogą parkować na zieleni, jak cyrku nie ma, to straż miejska daje mandaty osobom, które idą na termy. Skandal w biały dzień! - napisała Czytelniczka w piątek o godzinie 19:00.

W Poznaniu na większości zielonych terenów obowiązuje zakaz parkowania. W pobliżu zielonych skwerów i parków pojawia się coraz więcej samochodów, ponieważ w weekendy mieszkańcy przyjeżdżają z rodzinami spędzić czas na łonie natury. Przy okazji parkują nielegalnie na zielonych terenach. O podobnej sytuacji informowaliśmy tutaj. Park nad Wartą przy osiedlu Piastowskim był miejscem, wokół którego samochody notorycznie rozjeżdżały zieleń.

Jednak Zarząd Zieleni Miejskiej w wyjątkowych sytuacjach wydaje zgody na wjazd na takie tereny. Wyjątek stanową imprezy, na które zjeżdża się duża liczba ludzi i zwykły parking może okazać się za mały, lub impreza odbywa się na zielonym terenie, w pobliżu którego nie ma parkingu - Takie zgody wystawiamy np. gdy w parku odbywa się jakaś impreza. Wtedy samochody mogą wjechać na teren zielony. Nie wystawiamy natomiast zgód dla indywidualnych klientów - powiedziała nam w ubiegłym roku Monika Sobczak z ZZM i dodała, że problem z nielegalnym parkowaniem na zieleni trwa od lat.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro