Reklama
Reklama

Obywatelka Mołdawii kradła w marketach w całej Polsce. Wyrządziła straty na 21 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Reverent/pixabay.com

Zaczęło się od kradzieży w marketach zlokalizowanych w Wyrzysku, Białośliwiu i Pile (woj. wielkopolskie).

Mundurowi w Wyrzysku przyjęli zgłoszenie i zajęli się sprawą. Zabezpieczone dowody w postaci monitoringów zarejestrowały wizerunek kobiety. Dalsze czynności realizowane wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego pozwoliły wytypować sprawczynię. 34-letnia obywatelka Mołdawii została zatrzymana na terenie Iławy - podaje st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Podczas prowadzenia postępowania policjanci uzyskali informacje świadczące o tym, że na terenie całej Polski miały miejsce kradzieże, których dokonywała ta sama 34-letnia kobieta. Kobieta kradła między innymi w Iławie, Płocku, Szamocinie, czy Trzciance.

Obywatelka Mołdawii wstępnie usłyszała 3 zarzuty za kradzieże dokonane w Pile, Białośliwiu oraz Wyrzysku. Zebrany materiał dowodowy będzie podstawą do rozszerzenia przedstawionych zarzutów. Funkcjonariusze w chwili obecnej posiadają wiedzę na temat kolejnych kilkudziesięciu kradzieżach, których dokonała kobieta. Straty jakie wyrządziła są szacowane na kwotę 21 tysięcy złotych - podsumowuje policja w Pile.

Sąd Rejonowy w Chodzieży zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro