Reklama

Stado dzików szuka pożywienia. "Nie są agresywne i nie stanowią zagrożenia dla ludzi"

fot. Czytelnik Jakub
fot. Czytelnik Jakub

Dziki w Poznaniu nie wzbudzają już sensacji, ani paniki wśród mieszkańców.

Wybierają przeważnie wieczorową lub nocną porę, jak na dzikie zwierzęta leśne przystało. Były widziane już w kilku miejscach i przechadzają się przeważnie w stadzie. Tym razem pojawiły się na ul. Błażeja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Dziki na ul. Błażeja. godzina 22:00. Ul. Błażeja w rejonie cmentarza. stadko dzików pod oknami. Nie stwarzają zagrożenia, szukają jedzenia, są spokojne i opanowane. - napisał w czwartek po godzinie 22:00 Jakub z Piątkowa.

W tej okolicy Poznania dziki przemieszczały się już kilkakrotnie, jednak nie wyrządziły nikomu krzywdy, ani nie były też agresywne w stosunku do człowieka.

W sierpniu tego roku informowaliśmy o stadzie dzików, które przechodziły ulicą na Ratajach. Taki widok dziś już nikogo nie dziwi. Dzikie zwierzęta coraz częściej w nocy szukają pożywienia przy śmietnikach lub tuż obok posesji domów jednorodzinnych. Niektórzy nawet mawiają, że to my, ludzie, jesteśmy u nich gośćmi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro