Reklama

Jest nowy wiceprezes lotniska Ławica. Prezesa nie będzie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Renata Winczewska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Renata Winczewska

To Zbigniew Ławnicki.

- Port Lotniczy Poznań-Ławica informuje, iż 13 września 2022 roku, na wtorkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej, podjęto decyzję o powołaniu na stanowisko Wiceprezesa spółki, Pana Zbigniewa Ławnickiego. Tym samym został ustanowiony dwuosobowy Zarząd Spółki i reprezentowany przez Wiceprezesów: Grzegorza Bykowskiego i Zbigniewa Ławnickiego - informuje Błażej Patryn z Portu Lotniczego Ławica.

Zbigniew Ławnicki od 2007 roku związany jest z Ławicą. - W latach 2007-2018 pełnił funkcje związane z opracowywaniem długoterminowej strategii rozwoju Portu Lotniczego, przygotowywaniem założeń rozwojowych na podstawie uwarunkowań organizacyjno-prawnych, w tym planów inwestycyjnych. Następnie realizował działania związane z procesem inwestycyjnym, w tym pozyskaniem środków z funduszy UE. Od 2018 roku pełnił funkcje związane z zapewnieniem zgodności funkcjonowania lotniska z wymaganiami prawnymi działalności operacyjnej oraz planował i nadzorował proces zdobywania i utrzymywania wiedzy personelu z obszaru stanowisk operacyjnych - dodaje.

Przypomnijmy, że na początku września niespodziewanie odwołano ze stanowiska dotychczasowego prezesa poznańskiego lotniska - Mariusza Wiatrowskiego. Z doniesień Gazety Wyborczej wynika, że doszło do tego w wyniku politycznych nacisków. Na stanowisku wiceprezesa pozostał Grzegorz Bykowski, którego także planowano odwołać, ale nie zgodziły się na to województwo i miasto. Większościowym udziałowcem są Porty Lotnicze (państwowa spółka) i to one chciały odwołania całego dwuosobowego zarządu, ale skończyło się na odwołaniu prezesa.

Teraz na poznańskiej Ławicy zarząd tworzy dwóch wiceprezesów. GW podaje, że Porty Lotnicze miały się domagać obsadzenia Ławnickiego na stanowisku prezesa, ale pozostali udziałowcy nie wyrazili na to zgody. Co dalej? Możliwe, że Ławica w ogóle nie będzie mieć prezesa, a rządzić będzie dwóch obecnych wiceprezesów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro