Reklama
Reklama

Wójt Tarnowa Podgórnego kandydatem na posła Polski 2050? "Również i mnie zaskoczyło tak jednoznaczne sformułowanie"

fot. Tadeusz Czajka / FB
fot. Tadeusz Czajka / FB

Tadeusz Czajka nie ukrywa, że jest zaskoczony słowami Szymona Hołowni.

Już we wtorek pisaliśmy o potencjalnych kandydatach Polski 2050 do Sejmu z Wielkopolski. Szymon Hołownia, lider partii, podczas konferencji w Poznaniu ogłosił, że będą to wójt Tadeusz Czajka, radna z Kalisza Barbara Oliwiecka oraz przedsiębiorczyni z Poznania Ewa Schaedler. - To jeszcze nie jest zdecydowane, listy nie są jeszcze tworzone. Jeszcze dużo wody w Warcie upłynie zanim to się zmaterializuje, ale już dziś chcemy ich pokazać, żebyście już dziś mogli z nimi pracować - mówił Hołownia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wójt Tarnowa Podgórnego odniósł się do konferencji na swoim profilu na Facebooku. - W trakcie poznańskiej konferencji prasowej Polski 2050 Szymona Hołowni zostałem przedstawiony jako "kandydat na kandydata" tego ugrupowania w wyborach parlamentarnych. Takie określenie wzbudziło szereg pytań o moje ewentualne kandydowanie w najbliższych wyborach (samorządowych lub/i parlamentarnych). Nie kryję, że również i mnie zaskoczyło tak jednoznaczne sformułowanie. Jestem skupiony na pracy na rzecz mieszkańców i przedsiębiorców gminy. Przed nami trudny czas, wywołany przede wszystkim drożyzną, powodującą wzrost wydatków budżetowych, konieczność wprowadzania drastycznych oszczędności przy zachowaniu wrażliwości na osoby potrzebujące - również gminnego - wsparcia. To wymaga ode mnie dużo energii i osobistego zaangażowania, tu - lokalnie, w mojej Gminie - zaznacza Czajka. - Dlatego uważam, że na decyzję o ewentualnym starcie w wyborach mam jeszcze czas. Tym bardziej, że wybory odbędą się dopiero za rok - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro