Reklama

Szymon Hołownia w Poznaniu. Przedstawił potencjalnych kandydatów Polski 2050 do Sejmu

fot. Szymon Hołownia FB
fot. Szymon Hołownia FB

Odniósł się także do słynnej już patriotycznej ławki znad Jeziora Maltańskiego.

Lider Polski 2050 pojawił się w stolicy Wielkopolski, by opowiedzieć o tym, z kim będzie walczyć o głosy Polaków w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Zaczął jednak od skomentowania ławeczki patriotycznej, tak zwanej "jarosławki", która stanęła na Malcie i szybko zniszczył ją deszcz. Kosztowała 100 tysięcy złotych. - To 600 godzin pomocy psychologicznej dla dzieci. Można było wydać te pieniądze inaczej. 16 takich ławek to około 10 000 godzin pomocy psychologicznej dla dzieci, której tak bardzo potrzebują - mówił Hołownia.

Na konferencji przedstawiono "kandydatów na kandydatów". To osoby, które mają startować w zbliżających się wyborach parlamentarnych z ramienia partii Polska 2050. Jak podkreślił Hołownia, są to osoby, które mają szansę znaleźć się na listach wyborczych do parlamentu. - To jeszcze nie jest zdecydowane, listy nie są jeszcze tworzone. Jeszcze dużo wody w Warcie upłynie zanim to się zmaterializuje, ale już dziś chcemy ich pokazać, żebyście już dziś mogli z nimi pracować - mówił.

Co to za kandydaci? Na konferencji pojawiły się trzy osoby - to wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, radna miejska z Kalisza Barbara Oliwiecka, a także przedsiębiorczyni z Poznania Ewa Schaedler.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro