Reklama
Reklama

Zamiast miejsc parkingowych stoły i leżaki. Do Poznania wraca Park(ing) Day. Będą utrudnienia na Jeżycach

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Powrót po pandemicznej przerwie.

17 września, a więc w najbliższą sobotę, w Poznaniu wznowiony zostanie Park(ing) Day - dzień, w którym miejsca parkingowe zastępowane są przestrzenią dla mieszkańców. W tym roku, pierwszy raz od dwóch lat, akcja zostanie zorganizowana na ulicy Słowackiego na odcinku od Kraszewskiego do Wawrzyniaka.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- W godzinach 12:00 - 18:00 będzie można tutaj posłuchać muzyki na żywo i obejrzeć występ teatru tanecznego. Jako pierwszy, o 13:00 wystąpi zespół Stanislas Pav i Przyjaciele, a o 14:30 jezdnię ul. Słowackiego opanują tancerze i akrobaci z Teatru Cortique Anny Niedźwiedź. Na zakończenie, o 17:00 na scenie pojawi się białoruski duet elektryczno - gitarowy DOMSUN. W międzyczasie można będzie wziąć udział w warsztatach: literackich, "zero - waste", z budowy instrumentów czy tworzenia konstrukcji z klocków LEGO. Program przewiduje ponadto wycieczki rikszą po jeżyckich ulicach i szkolenie z bezpiecznej jazdy hulajnogami elektrycznymi. A kto zgłodnieje lub poczuje się spragniony, będzie mógł skorzystać z oferty gastronomicznej, przygotowanej przez 16 lokalnych knajp. Na chwilę relaksu w miejscu zajmowanym zwykle przez auta pozwolą ustawione na ulicy leżaki, ławy i siedziska - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Akcja organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności i wiąże się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców. - Podczas wydarzenia odcinek ul. Słowackiego pomiędzy ul. Kraszewskiego i Wawrzyniaka będzie zamknięty dla ruchu aut. Nie będzie też możliwości zaparkowania. W terenie ustawione zostały informujące o tym znaki zakazu zatrzymywania się. Zakaz parkowania na ul. Słowackiego będzie obowiązywał od północy z piątku na sobotę - wszystkie auta, które nie zostaną przeparkowane, będą odholowane na koszt właścicieli. Objazd dla zamkniętego odcinka ul. Słowackiego wyznaczony został ulicami Jackowskiego, Szamarzewskiego, Staszica, Kraszewskiego, Dąbrowskiego i Prusa. Wszystkich kierowców poruszających się w rejonie ul. Słowackiego podczas Park(ing) Day prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie - apelują drogowcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro