Reklama
Reklama

Neonatolodzy wciąż negocjują z dyrekcją szpitala. Będzie porozumienie?

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Sanjasy/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Sanjasy/pixabay.com

Neonatolodzy ze Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Poznaniu przy ul. Polnej już kilka miesięcy temu złożyli wypowiedzenie.

Szpitalowi groziło zamknięcie łóżek na oddziale neonatologii, ponieważ lekarze solidarnie składali postulaty. Dyrekcja w liście otwartym informowała, że nie jest w stanie spełnić wszystkich postulatów, o czym pisaliśmy tutaj Między innymi chodziło o wynagrodzenia dla kadry lekarskiej. Neonatolodzy żądali podwyżki pensji o 15 tysięcy złotych.

Dyrekcja szpitala odniosła się wówczas do publicznego apelu neonatologów informując między innymi, że neonatolog zarabia w szpitalu przy ul. Polnej przeciętnie 23 tys. zł brutto miesięcznie.

Jednym z najbardziej spornych punktów negocjacyjnych było przywrócenie liczby dyżurujących lekarzy na oddziale. Neonatolodzy chcieli, żeby liczba lekarzy została zwiększona do 4, ponieważ do końca sierpnia dyżury pełniło 3 neonatologów.

W związku z brakiem 100-procentowego dojścia do porozumienia strony wystąpią do ministra rodziny i polityki społecznej o wyznaczenie zewnętrznego mediatora lub same zdecydują o wyborze mediatora wskazanego prze dyrekcję lub lekarzy - poinformowało RMF 24.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro