Reklama
Reklama

Kościuszki: w tej kamienicy nie ma gazu od maja. "Jestem zmuszony brać zimny prysznic"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Rkit/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Rkit/pixabay.com

Po publikacji artykułu o odciętym dopływie gazu przy ul. 25 Czerwca 1956 r., zgłosili się do redakcji inni mieszkańcy.

W środę informowaliśmy na naszym portalu o budynku, w którym z powodu nieszczelnej instalacji zakręcono dopływ gazu. Mieszkańcy bloku nie mają gazu od 28 sierpnia. Jak się okazuje, w gorszej sytuacji wciąż znajdują się mieszkańcy kamienicy przy ul. Kościuszki - Przy Kościuszki 86 gaz zakręcono na przełomie kwietnia/maja. Od kiedy tam mieszkam, zmuszony jestem brać zimny prysznic. Nic się w tej sprawie nie zmienia, a idzie zima. Jeśli możecie napiszcie też o tym. Może to zmotywuje MPGM do działania - napisał do nas mieszkaniec kamienicy.

Niektórzy mieszkańcy radzą sobie na własną rękę zaopatrując się w butlę gazową, inni zaczęli podgrzewać garnki na kuchence elektrycznej.

Mieszkaniec w rozmowie z nami powiedział, że zaraz po odłączeniu w budynku gazu, pojawiła się na klatce schodowej kartka z ogłoszeniem. Było to w maju. Od tamtej pory pojawiły się nowe komunikaty w sprawie gazu. - Termin naprawy gazu nie jest nam znany, trochę obawiamy się, bo idzie zima. Większość ludzi ma tutaj ogrzewanie gazowe. Bez gazu nie ma ciepłej wody, nie da się też ugotować obiadu - przyznaje mieszkaniec kamienicy przy ul. Kościuszki.

MPGM wywiesiło w klatce schodowej kartkę o treści - "Informujemy, że z powodu nieszczelnej instalacji gazowej, zamknięto dopływ gazu do Państwa nieruchomości. Konieczna jest wymiana zaworu głównego na instalacji gazowej. Z uwagi na powyższe, na ten moment nie możemy podać terminu przywrócenia gazu do budynku".

Nie jest to odosobniony przypadek, podobna sytuacja miała miejsce w tym roku w jednej z kamienic przy ul. Skrytej, gdzie stara instalacja gazowa uległa rozszczelnieniu - Nasza sąsiadka źle się poczuła, było do niej wzywane pogotowie. Potem okazało się, że w naszej kamienicy instalacja gazowa uległa rozszczelnieniu i to mogło być przyczyną zasłabnięcia sąsiadki - powiedziała mieszkanka kamienicy przy ul. Skrytej i dodała, że w tym miejscu usterkę usunięto bardzo szybko, w ciągu kilku dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.64 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro