Reklama

Zakręcili w bloku gaz. "Ludzie nie mają jak się umyć"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Mgattorna/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Mgattorna/pixabay.com

Chodzi o budynek przy ul. 28 Czerwca 1956 w Poznaniu.

Napisał do nas w tej sprawie Czytelnik - Blok numer 138 jest bez gazu. Podobno w aptece obok wykryli nieszczelność i zakręcili gaz. W pierwszej kolejności mieszkańcy dowiedzieli się o tym od pań z apteki. Potem wywieszono na klatce schodowej kartkę. Jest informacja o tym, że dziś ruszają prace, ale nie wiadomo, kiedy się zakończą. Ludzie nie mają jak się umyć, czy ugotować obiadu. Awaria miała miejsce 29-30 sierpnia, a dziś jest już wrzesień.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej wywiesiło ogłoszenie na klatkach schodowych w blokach nr 138, 138b, 138c, 140-142B o następującej treści: "Informujemy Państwa, że w dniu 26.08.22. Pogotowie Gazowni Poznań-Płd. wyłączyło dopływ gazu do wyżej wymienionych budynków z powodu nieszczelnej instalacji gazu. W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz konieczności przywrócenia dostaw paliwa gazowego przeprowadzane będą w Państwa budynku prace doszczelniania instalacji gazowej, w pierwszym etapie w piwnicach (od dnia 3.09), następnie w lokalach mieszkalnych".

W kolejnej części ogłoszenia MPGM prosi mieszkańców o udostępnienie pracownikom dostępu do wszystkich przewodów gazowych oraz dostarczenie dostawcy gazu oświadczeń dotyczących zgody na demontaż i ponowny montaż gazomierzy.

"Jednocześnie przepraszamy za wynikłe z tego powodu utrudnienia" - czytamy w ogłoszeniu. Prace, według treści ogłoszenia, miały być wznowione planowo od 7 września od godziny 8:00, jednak nie wiadomo, w jakim terminie zostaną ukończone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro