Reklama
Reklama

Zielone torowiska w mieście. Jest ich coraz więcej. "Przyzwyczailiśmy się do tego widoku"

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Poznańskie Inwestycje Miejskie zaprezentowały ilustrację sprzed remontu i już po.

Dotyczy ona odcinka ulicy na Wildzie. Dziś już przyzwyczailiśmy się do widoku zielonego torowiska na ul. Wierzbięcice. Niemal gotowy jest również przebudowany w ramach drugiego etapu tej inwestycji odcinek ul. 28 Czerwca 1956 r. - poinformowały w mediach społecznościowych Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Internauci jednak zwrócili uwagę na fakt, że w planie miały być również posadzone drzewa - Tylko drzew brak... A w projekcie miały być - napisał mieszkaniec Poznania pod postem PIM. Jeszcze inna internautka napisała w tej samej sprawie - Tylko czemu w tym miejscu, gdzie jest zieleń nie ma drzew?

Jak informował ZTM - Generalnym założeniem projektu było wykonanie torowiska i towarzyszącej mu infrastruktury technicznej w standardzie odpowiadającym współczesnym technologiom, uwzględniającym m.in. wymagania ochrony klimatu akustycznego (dot. m.in. rozwiązań ograniczających drgania, wibracje i hałas), preferencje podróżnych oraz oczekiwania organizatora transportu publicznego oraz podmiotów tę usługę świadczących, głównie w zakresie trwałości tych rozwiązań oraz niskich kosztów ich eksploatacji.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro