Reklama
Reklama

Jacek Kurski nie jest już szefem TVP. Wiadomo, kto go zastąpi

fot. Piotr Nowak / PAP
fot. Piotr Nowak / PAP

Informację o zmianach podał na Twitterze członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M . Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania - komentuje, również na portalu społecznościowym rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Decyzję skomentował też sam Jacek Kurski. Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP - napisał na Twitterze.

Mateusz Matyszkowicz w 2019 roku został członkiem zarządu TVP. Wcześniej był redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda Lux", a w latach 2016-2017 dyrektorem TVP Kultura, w latach 2017-2018 dyrektorem TVP1.

Kurski z przerwami funkcję prezesa TVP pełnił od 2016 roku.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro