Reklama

Zamiast sklepu, kaplica w bloku. Po mszy gorąca czekolada i kawa

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

W sobotę przy ulicy Niemena 5 w Poznaniu odprawiono pierwszą mszę.

O tym, że arcybiskup Stanisław Gądecki ustanowił nową parafię w tym miejscu, pod wezwaniem Imienia Jezusa, informowaliśmy tutaj. Proboszczem nowej parafii został ks. Radosław Rakowski.

Dziennikarze Gazety Wyborczej uczestniczyli w pierwszej mszy odprawionej przez ks. Radosława Rakowskiego. Dekret ustanawiający nową parafię wszedł w życie 1 września tego roku. Wtedy też odprawiona została pierwsza msza święta. Z kolei w sobotę o 18.30 pierwsza niedzielna. Postanowiliśmy w tym uczestniczyć - podaje Gazeta Wyborcza i opisuje szczegółowo, jak dotrzeć do nowej parafii. Trzeba udać się w kierunku centrum handlowego Posnania na ul. Niemena 5. Trafiamy na intensywnie rozbudowujące się osiedle. Nie brakuje tu punktów usługowych, sklepów. A teraz pomiędzy stomatologiem a biurem sprzedaży mieszkań powstała kaplica. Znajduje się w bloku, w miejscu, w którym równie dobrze mogłaby powstać żabka lub inny sklep - relacjonuje Gazeta Wyborcza.

Na mszy obecni byli młodsi i starsi mieszkańcy Poznania. Zebrana grupa wiernych liczyła około 30 osób. Parafianie oceniali nową parafię pozytywnie, jako miejsce z miłą i przyjazną atmosferą. Starsi mieszkańcy w rozmowie z dziennikarzem GW deklarowali, że będą uczestniczyć co tydzień we mszy w nowym miejscu.

Docelowo na Łacinie ma być wybudowany nowy kościół. Jak pisaliśmy w sierpniu, przed pandemią średniej wielkości nowa świątynia kosztowała ok. 8-10 mln zł. Dziś te stawki na pewno są wyższe - podaje Gazeta Wyborcza. Dziś te stawki na pewno są wyższe - podaje Gazeta Wyborcza.

Sam ksiądz przyznał, że ważniejsza od budynku jest wspólnota.

Msze w tygodniu mają być odprawiane w nowej parafii o godzinie 18:30, tuż przed mszą można przystąpić do spowiedzi. Po mszy parafianie mogą napić się kawy lub gorącej czekolady.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro